پنج شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۸/۵/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۱۰:۰۹ - اذان ظهر:۱۲:۴۶:۳۹ - اذان مغرب:۲۰:۰۴:۴۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۲۸۱۳۶
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۱/۲۶ - ساعت ۹:۳۶
دبیر اجرایی خانه کارگر خراسان شمالی :

بدعت جدید در تعیین دستمزد، امنیت روانی کارگران را به یغما برد/ لزوم تجدید نظر در تعیین حداقل دستمزد سال ۹۹

دبیراجرایی خانه کارگر خراسان شمالی ضمن ابراز تاسف نسبت به نحوه تصویب حداقل دستمزد سال 99 کارگران، این اقدام را غیرقانونی دانست و اظهار داشت: بدعت جدید در تعیین دستمزد، امنیت روانی کارگران را به یغما برده است.
بدعت جدید در تعیین دستمزد، امنیت روانی کارگران را به یغما برد/ لزوم تجدید نظر در تعیین حداقل دستمزد سال 99,

محمد صباغیان در گفتگو با خبرنگار عصر اترک با اشاره به تعریف قانونی تعیین دستمزد در قانون کار هرگونه توافق خارج از ماده 41 قانون کار را مردود دانست و عدول از قانون را حرمت‌شکنی ذینفعان برشمرد.

 

وی از نمایندگان مجلس مخصوصا اعضای فراکسیون کارگری خواست برحسب وظایف قانونی خود که همانا نظارت به اجرای صحیح قانون است در قبال این عمل غیر قانونی واکنش نشان دهند.

 

صباغیان در ادامه به شرایط فعلی کشور اشاره کرد و گفت: بیشترین آسیب را در شیوع ویروس کرونا کارگران دیده اند که در ابعاد مختلف معیشتی ، امنیت شغلی و روانی آنان را تحت تاثیر قرار داده است و شایسته نیست دردی مضاعف برای کارگران تحمیل شود .

 

وی افزود: کارگرانی که از ماه ها قبل به امید افزایش دستمزد برای ترمیم معیشت خود ثانیه شماری می کردند متاسفانه در شب نیمه شعبان عیدی خود را از دولت گرفتند و امروز نگران‌تر از گذشته ، با مسائل و مشکلات دست و پنجه نرم می‌کنند .

 

صباغیان اظهار کرد: انتظار جامعه کارگری از وزیر محترم کار و دولت تدبیر و امید بسیار فراتر بوده وخواستار تحقق شعارهای انتخاباتی دولت، در تعیین حداقل دستمزد سال 99 هستند.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک