شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۸/۱۵/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۲۲:۲۷ - اذان ظهر:۱۲:۴۵:۰۵ - اذان مغرب:۱۹:۵۲:۳۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۲۸۱۸۹
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۱/۲۸ - ساعت ۸:۴۱
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی خبر داد:

اقامت بیش از یک‌میلیون مسافر در خراسان شمالی در سال ۹۸

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی گفت: در سال گذشته، یک‌میلیون و 213 هزار و 39 مسافر در این استان اقامت داشتند.
اقامت بيش از يک‌ميليون مسافر در خراسان شمالي در سال 98,

به گزارش گروه دریافت خبر عصراترک،  حبیب یزدان‌پناه،مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی با اشاره به اینکه در سال 98 ، یک‌میلیون و 213 هزار و 39 مسافر در این استان اقامت داشتند. اظهار کرد: این رقم در سال 97، 889 هزار و 531 نفر بوده است.

یزدان‌پناه با اشاره به رونق بوم‌گردی‌های خراسان شمالی در سال گذشته و استقبال گردشگران، عنوان کرد: 33 بوم گردی استان در سال 98 بیش از 30هزار مسافر را اسکان دادند که این رقم در مقایسه با سال 97 افزایش 4 برابری دارد.

وی با بیان اینکه در سال گذشته صنعت گردشگری در استان و سراسر کشور با بحران‌هایی مواجه شد، عنوان کرد: این بحران‌ها از فروردین‌ماه و با سیل آغاز و به اسفندماه و شیوع ویروس کرونا رسید که کسب‌وکارهای حوزه گردشگری را تحت تأثیرات منفی خود قرار داد.

وی تصریح کرد: تعویق سه‌ماهه مالیات، اقساط تسهیلات، حق بیمه سهمیه کارفرما، پرداخت قبوض حامل‌های انرژی و... ازجمله اقدامات حمایتی است که تاکنون برای فعالان صنعت گردشگری در نظر گرفته شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی افزود: برنامه‌های خود در راستای رونق زیرمجموعه‌های این اداره کل در دوران پسا کرونا ازجمله ایجاد محرک‌هایی برای سفر و... جمع‌بندی و ارائه خواهد شد.

 

انتهای پیام/ رحمانی 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک