چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۸/۱۲/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۱۷:۳۴ - اذان ظهر:۱۲:۴۵:۴۹ - اذان مغرب:۱۹:۵۷:۴۰

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۲۸۲۵۰
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۱/۳۱ - ساعت ۱۲:۳۲

‍ محور بجنورد-آشخانه از فردا بازگشایی می شود

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی گفت: محور بجنورد- آشخانه که ازبامداد يكشنبه 24فروردين ماه سالجاري  به علت رانش زمین مسدود شده بود از فردا دوشنبه اول اردیبهشت ماه بازگشایی می شود.
‍ محور بجنورد-آشخانه از فردا بازگشایی می شود,

به گزارش گروه دریافت خبر عصر اترک، شهامت اظهار کرد: بارندگی ها سبب رانش زمین دردومقطع  محور بجنورد-آشخانه در محدوده مملجه تا خندقلو شده بود که با تلاش شبانه روزی وتجميع امكانات راهداري وپيمانكارباند دوم  آماده بازگشایی شده است.

وی افزود: 150 متر از مسیر،فاصله 15كيلومتري بجنوردوحدود70متر درمحدوده خندقلو دچار رانش زمین و خسارت شد که به ناچار مسیر بجنورد-آشخانه به مدت یک هفته مسدود وترافيك به محورقديم منتقل شد وهمزمان ايمن سازي اضطراري محورقديم اجرا شد.

وی خاطرنشان کرد: محور بجنورد- آشخانه از مسیرهای مهم کشور و استان است و درسال 98   بالغ بر 6 میلیون ودويست خودرو از آن عبور نموده است كه با توجه به بالا بودن میزان تردد در مسیر مذكور سرعت دادن به انجام کارهای مربوط به بازگشايي محور مورد تاکید مديريت بحران استان قرار گرفت.

وی گفت: برای مرمت تخریب های ناشی از رانش زمین روزانه 30 دستگاه انواع ( کامیون- لودر- بيل مكانيكي – گريدر-غلطك)راهداری طي يك هفته مشغول به فعالیت بوده اند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی خاطرنشان کرد: در این مدت 10هزارمترمکعب خاک برداری انجام شده و حدود یک هزار و 500  تن سنگ و مصالح به محل ،حمل شده است.

وی اظهار داشت: برای سرعت دادن به کار مرمت این محدوده تخریب شده، معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای نيزدر استان حضور و از محل بازدید کرد و با تاکید ایشان هماهنگی های لازم برای تسریع در اجرای کارها انجام شد.

شهامت افزود:باتوجه به جلسه برگزار شده دردفتر فني استانداري خراسان شمالي مقرر شد مشاور طرح بانددوم نسبت به مطالعه محدوده رانش وطول 10كيلومتري مسيركه شرايط جنس خاك مستعد رانش وريزش است اقدام نمايد واقدامات انجام شده صرفاً جهت پايدار سازي موقت وبازگشايي مسير به اجرا در آمده است.

براساس آنچه دردانش ژئوتكنيك وفرايندهاي راهسازي در مناطق ريزشي ورانشي تعريف شده است،انجام مطالعات تخصصي وارائه راه حل پايدار براي تحكيم بستر وجسم راه وحصول اطمينان جهت زهكشي مناسب خاك ورفتار ايمن آن درهنگام زلزله يا بالا آمدن سطح آبهاي زيرزميني الزامي است.

دبيركميسيون اجرايي مديريت ايمني حمل ونقل وسوانح رانندگي استان  ضمن تاكيد برحفظ محور قديم بعنوان يك گزينه از جهت پدافند غير عامل،از همراهي وهمكاري مردم جهت رعايت مقررات درتردد از محور قديم تشكر کرد وهمراهي وهمدلي دستگاهها بويژه پليس راه،نيروي انتظامي،بنياد مسكن،آزمايشگاه مكانيك خاك وشركت ساخت وتوسعه زيربناهاي حمل ونقل درمجموعه راه وشهرسازي ودستگاههاي همكار را، عامل مهمي در تسريع عمليات اضطراري دانست.

انتهای پیام/گ

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک