سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۸/۱۰/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۱۶:۲۱ - اذان ظهر:۱۲:۴۵:۵۹ - اذان مغرب:۱۹:۵۸:۵۳

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۸۳۵۳
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۲/۰۶ - ساعت ۱۱:۵۴
مدیر کل امور عشایر خراسان شمالی خبر داد:

آغاز کوچ بهاره عشایر خراسان شمالی بصورت مکانیزه در شرایط کرونایی

مدیر کل امور عشایر خراسان شمالی گفت: امسال با توجه به شرایط پیش آمده و با مصوبه ستاد کرونا در استان و تأکید استاندر کوچ عشایر با تاخیر انجام و به اواخر فروردین و اردیبهشت ماه موکول شده است.
 آغاز کوچ بهاره عشایر خراسان شمالی بصورت مکانیزه در شرایط کرونایی,

محمد رضا قلی پور، مدیر کل امور عشایر خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار عصر اترک اظهار کرد: هرساله با آغاز فصل بهار، کوچ عشایر از استان گلستان به مناطق ییلاقی شهرستانهای استان خراسان شمالی آغاز می‌شود اما امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا اواخر فروردین و اردیبهشت ماه انجام می شود.

وی افزود: بدلیل شرایط محیطی  و مکان استقرار عشایر در  استان گلستان و گرم شدن هوا و نامطلوب بودن مراتع امکان ماندگاری در این مناطق توسط عشایر امکان پذیر نیست.

قلی پور ادامه داد: با توجه به تقویم کوچ بهاره که از طریق ستاد کرونا استان خراسان شمالی تنظیم شده بود کوچ عشایر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی واستقرار اکیپ‌های سیار بهداشتی و رعایت بهداشت خدمات کوچ فراهم شده که عشایر بتوانند به سلامت به کوچ خود ادامه داده و به مناطق ییلاقی برسند.

 وی خاطر نشان کرد: با  هماهنگی های انجام شده  تاکنون 10 هزار لیتر مایع ضد عفونی کننده و  غربالگری خانوارها از نظر شیوع ویروس کرونا و توزیع ماسک رایگان با همکاری بسیج عشایری انجام شده است و خوشبختانه تمامی عشایر در سلامت هستند و به همین منظور کوچ عشایر به صورت مکانیزه انجام خواهد گرفت..

قلی پور با بیان اینکه مدیریت کوچ در شرایط کرونایی کار بسیار دشواری است، افزود: اکیپ مدیریت کوچ اداره کل امور خرسان شمالی که درسطح استان مستقر هستند وبه طور متمرکز در حال گشت زنی هستند.

مدیرکل امور عشایر خراسان شمالی  خاطرنشان کرد: در زمان کوچ توصیه ها و هشدارهای لازم در خصوص عدم توقف عشایر کوچنده در بین مسیر و روستاهای اطراف، هشدار هواشناسی، آموزش‌هایی برای پیشگیری از کرونا و توزیع اقلام کوچ و بهداشتی در بین خانوارها کوچنده برای مدیریت کوچ انجام می‌شود تا عشایر به سلامت به مناطق ییلاقی خود برسند.

انتهای پیام/ق

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک