پنج شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۸/۵/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۱۰:۰۹ - اذان ظهر:۱۲:۴۶:۳۹ - اذان مغرب:۲۰:۰۴:۴۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۸۳۷۹
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۲/۰۷ - ساعت ۲۱:۳۸
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی اعلام کرد:

۷۱درصد فوتی های کرونا در خراسان شمالی بالای۶۰ سال سن داشتند/ثبت ۳ فوتی زیر ۱۰ سال

سید احمد هاشمی با اشاره به اینکه 71 درصد از فوتی های کرونا در خراسان شمالی در سنین بالای 60 سال بودند، گفت: در رده سنی بین 30 تا 39 سال یک مورد ، 40 تا 49 سال 8 مورد ، 50 تا 59 سال 10 مورد، 60 تا 69 سال 22 نفر، 70 تا 79 سال 15 مورد، 80 تا 89 سال 11 ،90 به بالا چهار مورد فوتی در استان به ثبت رسیده است.
71درصد فوتی های کرونا در خراسان شمالی بالای60 سال سن داشتند/ثبت 3 فوتی زیر 10 سال,

به گزارش عصراترک، سید احمد هاشمی، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی در نشست خبری،عصر امروزدر جمع اصحاب رسانه استان اظهار داشت: تاکنون که بیش از دو ماه از شیوع ویروس کرونا در کشور و استان می گذرد، در خراسان شمالی میزان استفاده از تخت های بیمارستانی به بیش از 40 درصد نرسیده و استان در این زمینه با هیچ گونه کمبودی مواجه نبوده است.

وی با اشاره به اینکه آمار ثبت ابتلا و فوت کرونا در خراسان شمالی شیب تندی ندارد و به صورت متغییر در حال حرکت است، گفت: در استان در دو تاریخ 28 اسفند و 12 فرودین بیشتر آمار ابتلا مشاهده شد و در واقع می توان این دو برهه را پیک ابتلای کرونا در استان عنوان کرد.

هاشمی خاطرنشان کرد: در واقع پیک مدنظر و شیب تند ابتلا مختص زمانی است که تعداد بیماران به حداکثر برسد و بیمارستان ها مملو از بیمار باشند که رد استان های قم، گیلان و مازندران این اتفاق رقم خورد ، اما خوشبختانه خراسان شمالی در این شرایط قرار نگرفته است.

وی عنوان داشت: تاکنون براساس آمار ثبت و منتشر شده در استان خراسان شمالی حداکثر موارد بستری از 650 تختی که در نظر گرفته شده بود نهایت  170 تخت مورد استفاده قرار گرفت.

این مقام مسئول همچنین به رنج سنی افراد فوت شده براثر کرونا در استان خراسان شمالی اشاره کرد و گفت: سه کودک زیر 10 سال در لیست فوتی های استان به ثبت رسیده است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه در محدوده گروه سنی  10 تا 20 سال و 20 تا 29 سال فوتی گزارش نشده است، گفت: 30 تا 39 سال یک مورد فوت، 40 تا 49 سال 8 مورد فوتی، 50 تا 59 سال 10 مورد، 60 تا 69 سال 22 نفر، 70 تا 79 سال 15 مورد، 80 تا 89 سال 11 ،90 به بالا چهار مورد فوتی در استان به ثبت رسیده است.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ما در رابطه با اینکه انتقال ویروس بعد از فوت امکان پذیر است یا خیر، گفت: تا قبل از اینکه دستورالعمل بهداشت جهانی اعلام شود، پروتکل بیماران فوت شده کرونایی مطابق با تب کریمه کنگو بود.

هاشمی گفت: جسد از طریق تنفس ویروس را منتقل نمی کند، بلکه در صورت تماس با جسد ویروس به شخص دیگر انتقال پیدا می کند.

این مقام مسئول در انتها افزود: بحران تمام نشده است، مردم کرونا را جدی بگیرند زیرا شرایط خروج از بحران نیست و هر لحظه ممکن است دچار مشکل شویم.

 

انتهای پیام./ رحمانی

 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک