شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۸/۱۵/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۲۲:۲۷ - اذان ظهر:۱۲:۴۵:۰۵ - اذان مغرب:۱۹:۵۲:۳۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۸۳۸۱
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۲/۰۸ - ساعت ۹:۸
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی خبر داد:

عضویت ۳۳ درصدی دانش آموزان خراسان شمالی در اپلیکیشن شاد / برگزاری کلاس های درس با کمتر از پنج دانش آموز در مناطق عشایری

عباس سعیدی با اشاره به اینکه خراسان شمالی دارای 189 هزار و 187 دانش آموز در مقاطع تحصیلی پیش دبستانی، ابتدایی، متوسطه اول و دوم، غیرانتفاعی، بزرگسالان، مراکز راه دور است، گفت: از این تعداد 63 هزار و 222 دانش آموز به این سامانه متصل شده اند.
عضویت 33 درصدی دانش آموزان خراسان شمالی در اپلیکیشن شاد / برگزاری کلاس های درس با کمتر از پنج دانش آموز در مناطق عشایری ,

عباس سعیدی، مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار عصراترک با اشاره به اینکه در خراسان شمالی 83 درصد از مدیران مدارس استان در سامانه شاد عضو شده اند، اظهار داشت: دو هزار و 458 مدیر در خراسان شمالی مشغول به فعالیت هستند، که تاکنون از این تعداد یک هزار و 999 نفر عضو اپلیکیشن شاد یا شبکه آموزشی دانش آموزان شده اند.

 

وی ادامه داد: همچنین تعداد کل کلاس های استان 9 هزا ر و 901 کلاس است که در 6 هزار و 578 کلاس دانش آموزان اعلام حضور کرده اند.

 

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی با بیان اینکه 33 درصد از آمار کل دانش آموزان استان به عضویت سامانه شاد در آمده اند، گفت: خراسان شمالی دارای 189 هزار و 187 دانش آموز در مقاطع تحصیلی پیش دبستانی، ابتدایی، متوسطه اول و دوم، غیرانتفاعی، بزرگسالان، مراکز راه دور است که از این تعداد  63 هزار و 222 دانش آموز به این سامانه متصل شده اند.

 

وی یادآور شد: از مجموع مقاطع تحصیلی در استان در حال حاضر مقاطع ابتدایی، متوسطه اول و دوم نظری، کاردانش و غیرانتفاعی قابلیت استفاده از این سامانه را دارا هستند.

 

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی در پاسخ به سوال خبرنگار عصراترک در رابطه با اینکه بسیاری از خانواده ها به دلیل محرومیت فاقد گوشی هوشمند هستند و در صورت فراهم سازی گوشی در مناطقی زندگی می کنند که شرایط دسترسی به اینترنت را ندارند، گفت: الگوهای مختلفی برای رفع این مشکل در حال طراحی است و در حال حاضر با رعایت پروتکل های بهداشتی در مناطق عشایری کلاس های درس با کمتر از پنج دانش آموز در حال برگزاری است.

 

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: در مناطق روستایی همچون مناطق عشایری پیگیری جهت برگزاری کلاس هایی که شرایط را داشته باشند در حال انجام است، با این پیش شرط که در فاز نخست باید مدیران این مدارس آموزش های لازم را دیده باشند.

 

سعیدی همچنین از انعقاد تفاهم نامه با اداره کل فناوری اطلاعات استان جهت فراهم سازی زیرساختهای اینترنتی در مدارس روستایی خبر داد و گفت: یک هزار و 200 مدرسه در 700 نقطه روستایی در این تفاهم نامه ذکر شده است، که طی آن تا انتهای اردیبهشت ماه اینترنت رایگان در 300 روستای استان با محوریت مدارس با قابلیت استفاده  در سراسر روستا برقرار خواهد شد.

 

انتهای پیام/ رحمانی 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک