پنج شنبه ۳ مهر ۱۳۹۹ - ۹/۲۴/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۰۴:۵۵ - اذان ظهر:۱۱:۳۲:۳۱ - اذان مغرب:۱۷:۵۲:۵۳

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۲۸۴
تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۶/۱۰ - ساعت ۱۵:۰
مدیرعامل پتروشیمی خراسان:

توسعه صنایع استان در گروه احداث خط آهن اسفراین- شیروان – بجنورد است

مدیرعامل شرکت پتروشیمی خراسان با بیان اینکه، توسعه صنایع استان در گرو احداث خط آهن اسفراین، شیروان و بجنورد است گفت: با احداث این راه آهن بسترسازی لازم به منظور بهره برداری صنایع استان از شبکه ریلی فراهم می شود.
توسعه صنایع استان در گروه احداث خط آهن اسفراین- شیروان – بجنورد است,پتروشیمی خراسان + راه آهن + صنعت و معدن + توسعه پایدار
به گزارش اترک نیوز، مهندس میرافضلی در نخستین نشست مشترک مدیران صنایع استان خراسان شمالی ، با تاکید بر پیگیری تقاضای احداث خط آهن اسفراین، شیروان، بجنورد از سوی صنایع بزرگ استان گفت: توسعه صنایع استان در گرو احداث این خط آهن و بستر سازی لازم به منظور بهره برداری صنایع استان از شبکه ریلی کشوراست.
وی گفت: این طرح ضمن برخورداری از توجیه اقتصادی کامل نقشی اساسی در اقتصاد صنعتی و کشاورزی منطقه خواهد داشت.
مدیرعامل پتروشیمی خراسان همچنین با طرح این موضوع که همجواری استان خراسان شمالی با کشورهای آسیای میانه از فرصت های مطلوب منطقه می باشد، پیشنهاد ایجاد یک دفتر مشترک به منظور بهره وری از این فرصت را مطرح کرد که با موافقت مدیران صنایع مواجه شد.
عضو هیئت مدیره شرکت پتروشیمی خراسان با تشریح تجارب و توانمندی های شرکت در حوزه مسایل فنی و صنعتی، در خصوص تبادل این تجربیات و همکاری با صنایع استان اعلام آمادگی کرد.
وی افزود: همچنین برنامه ریزی مشترک در حوزه خدمات اجتماعی و فرهنگی، ایجاد دفتر هماهنگی صنایع به منظور سامان دهی مناسبات مشترک صنایع، طرح ایجاد منطقه ویژه اقتصادی و طرح انتقال آب دریای خزر و شیرین سازی آن با توجه به مشکلات تامین آب صنایع استان را از جمله پیشنهادات شرکت پتروشیمی خراسان عنوان کرد.
راه برون رفت از مشکلات توسعه صنایع و دستیابی به توسعه پایدار
نیکدل، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی نیز در این نشست با تاکید بر تعامل و همگرایی صنایع استان راه برون رفت از مشکلات کنونی را توسعه صنایع و دستیابی به توسعه پایدار در منطقه عنوان کرد وافزود: این راهکار منافع سرشاری را در استان  و در سطوح ملی خواهد داشت.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همچنین خواستار تشکیل خانه صنعت ومعدن در استان شد و ازمدیران صنایع خواست تا با انگیزه بیشتری این طرح را دنبال کنند.
گفتنی است دراین نشست مدیران آلومینای جاجرم، مجتمع صنعتی و فولاد اسفراین، قند شیروان، شرکت بهنوش و مسئولین حوزه صنعت استان خراسان شمالی حضور داشتند. 
انتهای پیام/ 
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک