یکشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۸/۱۵/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۲۲:۲۷ - اذان ظهر:۱۲:۴۵:۰۵ - اذان مغرب:۱۹:۵۲:۳۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۲۸۵۳۸
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۲/۱۶ - ساعت ۱۱:۳۸
معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت جواد الائمه خراسان شمالی خبر داد:

آموزش مهارت های فنی حرفه ای به ۱۱۰۰سرباز خراسان شمالی

معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت جواد الائمه خراسان شمالی گفت: یک هزار و 100 سرباز خراسان شمالی مهارت های فنی و حرفه ای را فراگرفتند.
آموزش مهارت های فنی حرفه ای به 1100سرباز خراسان شمالی,

سرهنگ حسین اکبری، معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت جواد الائمه خراسان شمالی  در گفتگو با خبرنگار عصر اترک اظهار کرد: پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر غنی کردن اوقات فراغت سربازان در حین خدمت، قرارگاه مهارت آموزی سربازان در ستاد کل نیرو های مسلح تشکیل شد تا منجر به اشتغال برای سربازان شود.

وی گفت: در سپاه استان نیز این قرارگاه در سومین سال فعالیت خود برای یک هزار و 100 سرباز دوره های مهارت آموزی را برگزار کرده است.

وی افزود: توافق نامه هایی با سازمان های فنی حرفه ای ،جهاد کشاورزی ، اداره ورزش و جوانان و سازمان مدیریت برنامه و بودجه استان امضا شده است که سربازان بر اساس علایقی که دارند در کارگاه های آموزشی سازماندهی شوند.

سرهنگ اکبری خاطرنشان کرد: بعد از شناسایی علایق سربازان هر یک در کارگاه هایی که در نهاد سپاه،ارتش ، ناجا و یا سازمان های مربوطه،سازماندهی و آموزش می بینند.

وی تصریح کرد: کارگاه های آموزشی آشپزی، تعمیر ماشین آلات سنگین و سبک ، جوشکاری ، لوله کشی و تاسیسات از جمله کارگاه های آموزشی است که سربازان ابراز علاقه کرد اند.

معاون هماهنگ کننده سپاه جوادالائمه خراسان شمالی گفت:  سربازان بعد از طی مراحل آموزش با نظارت اساتید مربوطه و قبولی در آزمون، گواهی مهارت دریافت می کنند و به واسطه این می توانند تسهیلات اشتغال دریافت کنند.

وی خاطر نشان کرد: به جهت حل مشکل دریافت تسهیلات توافقاتی با معاونت توسعه استانداری صورت گرفته است که بخشی از وام های اشتغال زایی به سربازانی که گواهی مهارت دارند اختصاص داده شود.

سرهنگ اکبری در ادامه گفت: بسیج سازندگی نیز برای ایجاد اشتغال سربازانی که دوره های مهارت را گذرانده اند، وام های اقتصاد مقاومتی در نظر گرفته است که بعد از گذراندن دوره های مهارت در جهاد کشاورزی می توانند از این تسهیلات بهره مند شوند تا مهارتشان منجر به اشتغال شود.

انتهای پیام/ اسماعیل زاده

 

 

 

 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک