پنج شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۳/۴/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس کرونا | کد خبر: ۲۸۲۸۵۳۹
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۲/۱۶ - ساعت ۱۲:۴۳
رییس سازمان صمت خراسان شمالی خبر داد:

تاخیر کرونایی در بهره برداری از کاغذ معدنی فاروج/صدور جواز تاسیس فرآوری سنگ مرمر استان

رییس سازمان صمت خراسان شمالی با بیان اینکه احداث کارخانه تولید کاغذ از ماده معدنی در شهرستان فاروج از سال گذشته کلید خورد گفت: راه اندازی این کارخانه به علت شیوع بیماری کرونا و تاخیر در واردات دستگاه های خریداری شده آن، به تعویق افتاده است.
تاخیر کرونایی در بهره برداری از کاغذ معدنی فاروج/صدور جواز تاسیس فرآوری سنگ مرمر استان,

رضا فیروزه رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی در گفت و گو با خبرنگار عصر اترک اظهار کرد: طرح تولید کاغذ معدنی از ماده کربنات کلسیم با سرمایه گذاری246 میلیارد تومان از سال گذشته در شهرستان فاروج کلید خورد که با بهره برداری این کارخانه 115 نفر شاغل خواهند شد.

فیروزه گفت: سازمان های جهاد کشاورزی و امور اراضی استان با تغییر کاربری اراضی اختصاص یافته به این پروژه موافقت کردند.

وی با بیان اینکه سوله این کارخانه برای تولید سالانه 30 هزار تن کاغذ از این ماده معدنی ساخته شده، یادآور شد: دستگاه های تولید خط اول این کارخانه برای تولید سالانه پنج هزار تن کاغذ از این ماده معدنی خریداری شده است.

وی همچنین عنوان کرد: متاسفانه به علت شیوع بیماری کرونا، واردات دستگاه های خریداری شده این کارخانه برای بهره برداری این کارخانه با تاخیر مواجه شده است.

فیروزه در ادامه از صدور جواز تاسیس کارخانه فرآوری سنگ معدنی مرمر در شهرستان بجنورد خبر داد و گفت: برای راه اندازی این کارخانه زمینی به مساحت پنج هکتار در محل شهرک صنعتی شماره 3 بجنورد اختصاص یافته است.

وی گفت: این کارخانه با مشارکت دو سرمایه گذار ساخته خواهد شد که برای احداث این کارخانه  دریافت 60 میلیارد تومان تسهیلات تقاضا شده است.

وی افزود: تحقق این تقاضای در حال پیگیری است.

رییس سازمان صمت خراسان شمالی همچنین به صدور جواز تاسیس برای طرح تولید کاشی سمنگان در استان نیز اشاره کرد و گفت: ایجاد این واحد تولیدی به تامین 92 میلیارد تومان سرمایه ریالی و 20 میلیون یورو سرمایه ارزی نیاز دارد.

وی بیان کرد: این پروژه صادرات گرا برای 270 نفر اشتغالزایی به همراه خواهد داشت.

وی افزود: این پروژه برای دریافت تسهیلات به بانک عامل معرفی شده است.

فیروزه در بخش دیگری از سخن خود با اشاره به طرح تولیدی شمش منیزیوم از معدن دولومیت گرمه اظهار کرد: برای این پروژه باید 250 میلیارد تومان سرمایه گذاری انجام شود که این پروژه برای دریافت تسهیلات به صندوق توسعه ملی معرفی شده است.

وی همچنین خاطر نشان کرد: جواز تاسیس برای طرح راه اندازی کارخانه پودر میکرونیزه از معادن کلسیت و باریت شهرستان راز و جرگلان تاسیس شده است که در همین راستا، سه معدن برای راه اندازی این طرح به ثبت رسیده اند.

رییس سازمان صمت خراسان شمالی گفت: سرمایه گذار این طرح متقاضی احداث زمینی در مجاورت جاده اصلی در شهرستان مانه و سملقان است که در همین راستا، تقاضا داریم اداره کل منابع طبیعی استان با این درخواست موافقت کند.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک