یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۸/۹/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۱۵:۰۷ - اذان ظهر:۱۲:۴۶:۰۸ - اذان مغرب:۲۰:۰۰:۰۶

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۲۸۶۴۳
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۲/۲۲ - ساعت ۱۲:۱

قیمت موز مرز ۲۰ هزارتومان را رد کرد

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه وسبزی از افزایش قیمت موز به بیش از ۲۰ هزارتومان خبر داد و با اشاره به افت شدید قیمت پیاز در مزارع گفت:دربخش کشاورزی،برنامه ریزی بلندمدت برای تولید انجام نمی‌شود.
قیمت موز مرز ۲۰ هزارتومان را رد کرد,

اسدالله کارگر  با اشاره به افزایش قیمت موز در بازار گفت: قیمت این میوه در میدان مرکزی میوه و تره بار به حدود ۱۹ تا ۲۰ هزارتومان رسیده است.

وی با بیان اینکه موز تنها میوه‌ای است که در مراکز خرده فروشی ۳۵ درصد سود روی آن اعمال نمی‌شود، افزود: چون این میوه خارجی است با حدود ۱۰۰۰ تا ۲,۰۰۰ تومان اختلاف قیمت نسبت به میدان مرکزی در سطح شهر عرضه می‌شود.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی اضافه کرد: واردات و عرضه موز در بازار داخل فرایندی دارد که این فرایند گاهی به موقع انجام نمی‌شود و نوساناتی دارد و همین مساله بر قیمت این میوه در بازار داخل مؤثر است.

کارگر در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به افت شدید قیمت پیاز سر مزرعه گفت: در حال حاضر قیمت این محصول سر مزرعه به رقمی رسیده که هیچ کدام از هزینه‌های کشاورزان را تأمین نمی‌کند.

وی تصریح کرد: متأسفانه در بخش کشاورزی کشور، برنامه ریزی بلندمدت برای تولید انجام نمی‌شود، در حالی که در تولید باید چشم اندازی ۱۰ تا ۲۰ ساله داشته باشیم. در کشاورزی کشور همچنان از شیوه‌های سنتی استفاده می‌شود و کشاورزان به روز نیستند و همین باعث شده که هنوز بعد از این همه سال مازاد تولید یا کاهش تولید گوجه فرنگی و پیاز از معضلات اصلی کشاورزی ما باشد.

کارگر اظهارامیدواری کرد: وزیر جدید جهاد کشاورزی در این زمینه اقدامات مناسب انجام دهد.

وی قیمت هرکیلوگرم پیاز را در میدان مرکزی میوه و تره بار بین ۱۵۰۰ تا ۲,۵۰۰ تومان اعلام کرد. این درحالی است که گفته می‌شود سر مزرعه هرکیلوگرم پیاز حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ تومان از کشاورزان خریداری می‌شود!

کارگر در بخش دیگری از سخنان خود از ورود میوه‌های تابستانه از جمله گوجه سبز، طالبی و ملون به بازار خبر داد و گفت: هنوز این محصولات به عرضه انبوه نرسیده اما عدم استقبال مردم از خرید گوجه سبز باعث شده نرخ این محصول نسبت به سالهای گذشته کاهش چشمگیری داشته باشد و هم اکنون قیمت آن بین ۱۵ تا ۴۰ هزارتومان متغییر است.

وی قیمت هرکیلوگرم طالبی و ملون را نیز ۳۰۰۰ تا ۵,۵۰۰ تومان اعلام کرد.

به گزارش مهر، روز گذشته سید رضا نورانی، رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی در گفتگو با خبرنگار مهر از مشکلات ایجاد شده برای واردکنندگان موز خبر داد و گفت: واردکنندگان موز از تاریخ ۲۳ اسفند ۹۸ اقدام به ثبت سفارش کرده‌اند و در همان زمان نیز قراردادها خرید را بسته و اقدامات لازم انجام شده است.

نورانی افزود: هم اکنون این موزهای وارداتی آمده و در گمرکات مانده چرا که بانک مرکزی کد تخصیص ارز را نمی‌دهد.

وی با بیان اینکه موزهای وارداتی هم اکنون در گمرکات بندرعباس، بوشهر و مرزهای شمالی کشور بلاتکلیف مانده است، افزود: واردکنندگان نمی‌دانند باید با این مساله چه برخوردی داشته باشند چرا که این موزها چند روز است وارد شده و در صورت ادامه روند فعلی طی روزهای آینده شاهد فساد موز در گمرکات خواهیم شد.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک