سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۸/۱۰/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۱۶:۲۱ - اذان ظهر:۱۲:۴۵:۵۹ - اذان مغرب:۱۹:۵۸:۵۳

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۲۸۷۲۴
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۲/۲۷ - ساعت ۱۰:۱۲
رییس اموال اداره کل اقتصاد و دارایی خراسان شمالی:

مجوز برگزاری مزایده ۳ملک دولتی در خراسان شمالی صادر شد

رییس اموال و اوراق بهادار اداره کل اقتصاد و دارایی خراسان شمالی گفت: از میان املاک مازاد دولتی در خراسان شمالی که در سامانه سادا ثبت شده اند برای سه ملک مجوز برای فروش آنها از طریق برگزاری مزایده صادر شده اند.
مجوز برگزاری مزایده 3ملک دولتی در خراسان شمالی صادر شد,

محسن جعفری، رییس اموال و اوراق بهادار اداره کل اقتصاد و دارایی خراسان شمالی در گفت و گو با خبرنگار عصر اترک اظهار کرد: دستورالعمل فروش اموال مازاد از طریق مزایده از سال 95 در راستای اجرای طرح اقتصاد مقاومتی در دستور کار دولت قرار گرفت.

جعفری افزود: با این وجود، اجرای عملیات این دستورالعمل از سال 98 با ابلاغ آیین نامه مورد توجه قرار گرفت درحالیکه قبل از آن رویه فروش اموال مازاد دولت بر اساس قانون 115 محاسبات انجام می شد.

وی افزود: دستورالعمل مولدسازی اموال مازاد دولت نیز در سال گذشته در آیین نامه اجرایی در دستور کار قرار گرفت.

وی با بیان اینکه در حال حاضر اولویت نخست دولت در واسپاری اموال مازاد قوه مجریه به بخش خصوصی در قالب مولدسازی ( اجاره ملک به بخش خصوصی) است که این گزینه، ابزاری در بهره برداری دائم دولت از این املاک خواهد بود، گفت: فروش اموال مازاد دولتی از طریق مزایده به بخش خصوصی در گام بعدی خواهد بود.

جعفری در ادامه با اشاره به اینکه دولت در سال گذشته دستگاه های اجرایی را به معرفی و ثبت اموال غیرمنقول شان در سامانه سادا ملزم کرده بود که در صورت عدم اقدام دستگاه های اجرایی بر انجام این مصوبه، ادارات کل اقتصاد و دارای استان ها بر شناسایی این اموال موظف شده اند، اعلام کرد: تا به کنون در خراسان شمالی 93 درصد از اموال غیر منقول در اختیار دستگاه های اجرایی استان در سامانه سادا معرفی و ثبت شده اند و هفت درصد از باقیمانده از ثبت اموال غیرمنقول مازاد دولت در استان به علل وجود اشکالات در ثبت در سامانه سادا هنوز محقق نشده است.

وی افزود: مهلت نهایی برای ثبت و درج این اموال تا پایان خرداد ماه امسال و درصورتیکه تا این مهلت مقرر، ثبت اموال غیر منقول دولت در سطح استان ها انجام نشود، منابع درآمدی حاصل از عواید فروش آنها به خزانه عمومی دولت واریز و استان ها از این منابع درآمدی برخوردار نخواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: درحالیکه تا پایان مهلت مقرر قانونی ثبت اموال غیرمنقول دولت در این سامانه انجام شود 20 تا 80 درصد از درآمد حاصل از فروش اموال به خود دستگاه ها باز می گردد تا برای اعتبارات و دارایی دستگاه ها، تکمیل پروژه های ناتمام و پرداخت حقوق بازنشستگان استان ها صرف شود.

رییس اموال و اوراق بهادار اداره کل اقتصاد و دارایی استان در ادامه اعلام کرد: از خراسان شمالی پنج هزار و 893 اموال غیرمنقول دولت در قالب اموال مازاد و غیرمازاد در سامانه سادا ثبت شده اند که دو هزار و 94 فقره از این اموال، املاک انفال و مابقی ساختمان و زمین هستند.

وی خاطر نشان کرد: در این قانون، اراضی انفال قابلیت فروش و یا مولدسازی را ندارند.

وی همچنین اعلام کرد: از پنج هزار و 893 فقره ملک ثبت شده استان در سامانه سادا، تعداد دو هزار و 455 فقره ملک فاقد سند هستند که اغلب این املاک نیز اراضی انفال هستند.

جعفری در ادامه اعلام کرد: از میان املاک مازاد دولتی در خراسان شمالی که در سامانه سادا ثبت شده اند برای سه ملک مجوز برای فروش مزایده ای آنها صادر شده اند.

وی گفت: برای دو ملک در اختیار اداره کل بهزیستی و یک ملک در اختیار اداره کل ثبت احوال استان، مجوز فروش از طریق برگزاری مزایده عمومی صادر شده است.

وی در ادامه درباره انجام مزایده جهت فروش اموال غیرمنقول دولت نیز عنوان کرد: برگزاری مزایده عمومی از طریق روزنامه های کثرالانتشار استان ها اعلام خواهد شد.

رییس اموال و اوراق بهادار اداره کل اقتصاد و دارایی استان تصریح کرد: املاکی که از موقعیت و شرایط بهتری برخوردار باشند حتما نظر بخش خصوصی را جلب خواهد کرد.

وی درباره تعیین تکلیف املاک فاقد سند دولتی نیز عنوان کرد: سامانه سادا با سامانه ثبت اسناد و املاک کشور متصل است.

وی گفت: میان وزارت اقتصاد و دارایی با سازمان ثبت اسناد و املاک کشور نیز تفاهم نامه ای منعقد شده است تا در استان ها کارگروهی برای صدور اسناد دولتی جدید برای این املاک تشکیل و تصمیم گیری شوند.

جعفری اعلام کرد: اقدامات در این زمینه آغاز شده است و تا به کنون 504 فقره از اسناد دفترچه ای دستگاه های اجرایی استان در اختیار اداره کل ثبت اسناد و املاک استان برای دریافت سند تک برگ جدید قرار گرفته اند.

انتهای پیام/ قهرمانی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک