شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۸/۱۵/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۲۲:۲۷ - اذان ظهر:۱۲:۴۵:۰۵ - اذان مغرب:۱۹:۵۲:۳۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۲۸۷۲۹
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۲/۲۷ - ساعت ۱۱:۵۴
رییس اداره ثبت اسناد و املاک بجنورد خبر داد:

صدور سند رسمی برای اراضی کشاورزی خراسان شمالی کلید خورد

رییس اداره ثبت اسناد و املاک بجنورد گفت: صدور سند رسمی برای اراضی کشاورزی استان که فاقد سند رسمی و یا قولنامه ای هستند با همکاری میان سازمان جهاد کشاورزی و اداره کل ثبت اسناد و املاک استان از سال جاری انجام خواهد شد.
صدور سند رسمی برای اراضی کشاورزی خراسان شمالی کلید خورد,

علیخان نادری، رییس اداره ثبت اسناد و املاک بجنورد در گفت و گو با خبرنگار عصر اترک اظهار کرد: در سال جاری میان وزارت جهاد کشاورزی و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تفاهم نامه ای در زمینه صدور اسناد رسمی برای اراضی کشاورزی مستثنیات که سند رسمی ندارند و اغلب قولنامه ای هستند، منعقد شد.

نادری با بیان اینکه این تفاهم نامه به تمامی استان ها ابلاغ شده و در دستور کار قرار گرفته است، گفت: متولی اجرای این دستورالعمل وزارت جهاد کشاورزی است که این دستورالعمل با همکاری سازمان های جهاد کشاورزی و ادارات کل ثبت اسناد و املاک در سطح استان ها انجام خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه این دستورالعمل با هدف تثبیت مالکیت کشاورزان بر اراضی کشاورزی خود و جلوگیری از خشک شدن اراضی کشاورزی انجام خواهد شد، اعلام کرد: در همین راستا، در خراسان شمالی جلسات برای اجرای این دستورالعمل برگزار شده و آماده سازی زیرساخت ها و مقدمات کار نیز مشخص شده اند.

وی گفت: در مرحله نخست از اجرای این برنامه، سازمان جهاد کشاورزی استان در هر شهرستان یک پلاک کشاورزی را مشخص و به اداره کل ثبت اسناد و املاک استان معرفی کرده است تا اقدامات برای صدور سند رسمی این پلاک ها انجام شوند.

رییس اداره ثبت اسناد و املاک بجنورد یادآور شد: سازمان جهاد کشاورزی استان برای هر پلاکی که معرفی می کند سابقه زراعی و کشت اراضی همچنین نقشه های شمیم این اراضی را به اداره کل ثبت اسناد و املاک استان ارائه می دهد تا سند رسمی برای آنها صادر شوند.

انتهای پیام/قهرمانی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک