پنج شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۳/۴/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس کرونا | کد خبر: ۲۸۲۸۷۳۶
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۲/۲۷ - ساعت ۱۵:۹
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان‌شمالی:

آمار مبتلایان به کرونا شهرستان فاروج سه رقمی شد

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: با اعلام نتایج قطعی آزمایش های انجام شده، تا ظهر 27 اردیبهشت، 1576 نفر در خراسان شمالی به ویروس کرونا مبتلا شده و تعداد فوتی ها نیز به 106 نفر افزایش یافت.
آمار مبتلایان به کرونا شهرستان فاروج سه رقمی شد,

به گزارش صبح فاروج  سید احمد هاشمی در توضیح آمار مبتلایان قطعی این بیماری به تفکیک شهرستان ها نیز اظهار داشت: در شهرستان های بجنورد 774 نفر، شیروان 189 نفر، فاروج 105 نفر، مانه و سملقان 156 نفر، جاجرم 48 نفر، گرمه 33 نفر، راز و جرگلان 99 نفر و اسفراین 172 نفر بطور قطعی به بیماری کووید ۱۹ دچار شده اند.️

وی با تقدیر از زحمات کارکنان بهداشتی و درمانی استان خاطرنشان کرد: با کوشش های شبانه روزی انجام پذیرفته تاکنون 606 نفر از مبتلایان به این بیماری بهبود و از مراکز درمانی در سطح استان مرخص شده اند.

دکتر سید احمد هاشمی گفت: آزمایش 1992 نفر از موارد مشکوک نیز منفی گزارش شده است و هم اکنون 154 بیمار مشکوک به ابتلا به کووید 19 در بیمارستان های سطح استان بستری هستند.

وی افزود: البته اولویت برگزاری مراسم در فضاهای باز است اما اگر شرایط جوی اجازه ندهد،  و اگر فضای برگزاری مراسم سربسته بود، حداکثر از یک‌چهارم فضا استفاده شود که تهویه کافی و مناسب نیز وجود داشته باشد.

دکتر هاشمی ضمن تاکید بر رعایت فاصله ایمن میان احیاءگذاران، افزود: حداقل این فاصله باید یک متر باشد اما سعی کنیم تا 2 متر افزایش دهیم تا فاصله ایمن رعایت شود.

وی با توصیه به اینکه والدین از آوردن کودکان به مراسم احیاء بپرهیزند، یادآور شد: به تمام افرادی که سن بالای 60 سال دارند، بیماران قلبی و عروقی، بیماران ریوی و کسانی که دیابت یا فشار خون دارند توصیه می شود در مراسم شب های قدر حضور نیابند.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک