چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۸/۱۱/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۱۷:۳۴ - اذان ظهر:۱۲:۴۵:۴۹ - اذان مغرب:۱۹:۵۷:۴۰

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۲۸۸۰۶
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۳/۰۱ - ساعت ۱۲:۵۵
برای اولین بار در کشور؛ 

برگزاری نشست های مجازی با تجار آلمان، ترکیه و آفریقای جنوبی در خراسان شمالی

اتاق بازرگانی خراسان شمالی برای اولین بار در کشور بزودی اقدام به برگزاری نشست های تجاری و‌جلسات B2B به صورت ویدئوکنفرانس) بین فعالان اقتصادی استان با تجار و بازرگانان کشورهای آلمان، ترکیه و آفریقای جنوبی خواهد کرد.
برگزاری نشست های مجازی با تجار آلمان، ترکیه و آفریقای جنوبی در خراسان شمالی,

به گزارش گروه دریافت خبر عصر اترک، سعید پورآبادی، رئیس اتاق بازرگانی استان در ویدئو کنفرانسی که با روسای انجمن صنعتگران و بازرگانان کشورهای آلمان، ترکیه و آفریقای جنوبی برگزار شد،گفت: امروزه شیوع ویروس کرونا در اکثر کشورها باعث شده اعزام و پذیرش هیات های تجاری برای مراودات تجاری بین کشورها صورت نگیرد که اتاق بازرگانی خراسان شمالی با ابتکار عمل آمادگی خود را برای برگزاری نشست های تجاری و‌جلسات دوجانبه بصورت مجازی  با بازرگانان کشورهای آلمان، ترکیه و آفریقای جنوبی اعلام می کند.

وی همچنین دراین ویدئو کنفرانس از آمادگی خراسان شمالی برای صادرات اقلام بهداشتی از جمله ماسک و محلول های ضدعفونی مازاد مصرف استان به کشورهای ترکیه، آلمان و آفریقای جنوبی به منظور مقابله با ویروس کرونا خبرداد و گفت: این استان در پیشگیری از ویروس کرونا در تولید محصولات و اقلام بهداشتی جزو استان های پیشتاز در سطح کشور شناخته شده که توانسته در مدتی کوتاه اقدام به راه اندازی کارخانجات تولید الکل ، محلول و ماسک  کند.

پورآبادی در ادامه این ویدئوکنفرانس اظهارداشت: برای سهولت در برقراری ارتباطات و مبادلات تجاری و اطمینان بخشی انجام معاملات، اتاق بازرگانی خراسان شمالی آمادگی راه اندازی دفاتر توسعه تجارت خارجی در کشورهای آلمان، ترکیه و آفریقای جنوبی دارد.

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی دراین ویدئو کنفرانس به پتانسیل ها و توانمندی های بالقوه  استان  خراسان شمالی برای تولید محصولات مشترک و محصولات تولیدی آن کشورها برای حضور در بازارهای آسیای شرقی و میانه اشاره کرد که با استقبال روسای انجمن ترکیه ، آلمان و آفریقای جنوبی مواجه شد.

وی افزود: دراین ویدئوکنفرانس هر سه کشور آمادگی خود را برای سفر به استان خراسان شمالی در دروان پساکرونا برای گسترش روابط و مبادلات تجاری  اعلام کردند و تاکید داشتند: استان خراسان شمالی استانی بکر و با پتانسیل های فراوان در حوزه تجارت ،صنایع و معادن برای مبادلات تجاری است .

دراین ویدئو کنفرانس هر سه  کشور آمادگی تامین کالاها و ماشین آلات مورد نیاز ایران در مقابله با تحریم های ظالمانه آمریکا که باعث شده واردات به ایران به سختی انجام شود اعلام کردند.

در این‌ویدئو کنفرانس روسای انجمن موسیاد آفریقای جنوبی و ترکیه با توجه به سفری که سال های گذشته به استان خراسان شمالی داشتند ، اظهار کردند: خراسان شمالی را استانی توانمند در حوزه بازرگانی ومعدن یافته اند که قابلیت مبادلات تجاری بالایی دارند.

شایان ذکر است ویدئو کنفرانسی  با مسئولین اقتصادی بخش خصوصی و اتاق های بازرگانی کشورهای اوکراین، سوریه و بوسنی هرزگوین در روزهای آینده  برگزار خواهد شود.

این ویدئو کنفرانس با برنامه ریزی و هماهنگی معاونت امور بین الملل اتاق بازرگانی خراسان شمالی برگزار شد.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک