یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹ - ۷/۱۲/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۳:۴۲:۰۴ - اذان ظهر:۱۲:۴۶:۲۴ - اذان مغرب:۲۰:۲۴:۱۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس ورزشی | کد خبر: ۲۸۲۸۸۴۳
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۳/۰۶ - ساعت ۸:۳۸

مهدی: ارکان قضایی درباره انصراف تیم‌ها از لیگ تصمیم می‌گیرند/ چند باشگاه قبل از تست گرفتن، تمرین کردند

سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال گفت که برخی تیم‌ها پیش از اینکه از بازیکنان تست کرونا بگیرند تمرینات خود را آغاز کردند.
مهدی: ارکان قضایی درباره انصراف تیم‌ها از لیگ تصمیم می‌گیرند/ چند باشگاه قبل از تست گرفتن، تمرین کردند,
سهیل مهدی درباره ارسال جواب تست کرونای بازیکنان لیگ برتری از سوی باشگاه‌ها به سازمان لیگ و اینکه آیا این اتفاق رخ داده است یا خیر؟ اظهار داشت: تمام باشگاه‌ها باید نتایج تست‌های خود را به ما ارسال کنند و این نتایج به تایید مسئولان پزشکی سازمان لیگ و فدراسیون پزشکی ورزشی برسد.

وی که با برنامه فوتبال برتر شبکه سه سیما صحبت می‌کرد، افزود: خیلی از باشگاه‌ها هنوز جواب تست‌های خود را به ما ارسال نکرده‌اند. این موضوع هم بسیار برای ما مهم است که باشگاه ها چه تستی و در کجا آزمایش کرونا را انجام می‌دهند. بیش از 50 درصد باشگاه‌ها هنوز جواب تست های خود را به ما ارسال نکرده‌اند.

سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ در پاسخ به این پرسش آیا گل گهر، تراکتور و سایپا که جواب تست چند بازیکن آنها مثبت بوده است نتایج کامل تست‌های خود را به سازمان لیگ ارسال کرده‌اند یا خیر؟ گفت: باشگاه گل گهر و سایپا این کار را انجام دادند اما من هنوز جواب تست‌های باشگاه تراکتور را دریافت نکردم و باید فردا این موضوع را دوباره چک کنم چرا که ممکن است در اتوماسیون ثبت شده باشد.

مهدی در مورد اینکه اگر آزمایشگاه مشخصی برای باشگاه‌ها تعیین می‌شد بهتر نبود عنوان کرد: طبق پروتکل‌هایی که اعلام شده تست‌ها باید در مراکز مورد تایید وزارت بهداشت صورت بگیرد. پروتکل های بهداشتی خارج از فضای سازمان لیگ تهیه شده و به خاطر اینکه هزینه ایاب و ذهاب و مسائل بعدی پیش نیاید این تصمیم گرفته شد. ضمن اینکه مهر و امضایی که پای تست‌ها وجود دارد می‌تواند به تاییدیه فدراسیون پزشکی ورزشی برسد. نکته دیگر اینکه اگر جای مشخصی را تعیین می‌کردیم ممکن بود حرف و حدیث‌هایی به وجود بیاید.

مسئول برگزاری مسابقات سازمان لیگ ادامه داد: تاکنون باشگاه‌هایی که تمرینات خود را شروع کرده‌اند جواب تست‌ها را به فدراسیون پزشکی ورزشی فرستادند و تاییدیه آن هم گرفته شده است. برخی از باشگاه ها قبل از انجام تست، تمرینات خود را شروع کرده بودند و باشگاه‌هایی داریم که رعایت صد درصدی پروتکل های بهداشتی را نداشته‌اند و لازم است که تذکراتی به آنها داده می‌شود.

 مهدی  عنوان کرد: اکنون تست برخی از بازیکنان مثبت شده است. این بازیکنان که تاکنون در تیم‌ها حضور نداشتند و بیرون از این فضا مبتلا شده اند. بیش از 3 هزار نفر در چهار لیگ ما به عنوان بازیکن و مسئول برگزاری فعالیت دارند. پروتکل‌های اعلام شده هم دستورالعمل فدراسیون پزشکی ورزشی است و فقط از ما نظرهایی خواستند.

وی در خصوص نامه چهار باشگاه خصوصی به وزیر ورزش  و بحث مالی باشگاه ها برای انجام تست های پزشکی گفت: مسائل مالی در باشگاه‌های ما وجود دارد و متاسفانه حلقه حل نشده فوتبال ماست اما اجازه دهید درباره بحث انصراف تیم‌ها ارکان قضایی پاسخ دهند و ما به این موضوع ورود نکنیم. من فقط امیدوارم همه تیم‌ها را شاداب و سرحال در مسابقات ببینیم.

سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ درباره قرنطینه تیم هایی که تست بازیکن آنها مثبت بوده و شرایط بازی این تیم‌ها، گفت: من پروتکل های بهداشتی را خیلی ورق زدم و با فدراسیون پزشکی ورزشی هم صحبت کردم. تیم‌هایی که تست چهار یا پنج بازیکن‌شان مثبت بوده خللی در تمرین‌شان ایجاد نمی‌کند و فقط باید  این بازیکنان را از تیم جدا کنند.

 مهدی در واکنش به این پرسش که آیا مسابقات لیگ برتر در همان تاریخ از قبل اعلام شده (29 خرداد دیدار معوقه و 3 تیرماه) برگزار خواهد شد، گفت: ما هر مدلی که می خواستیم مسابقات را شروع کنیم، طبیعی بود که در هفته‌های اول تنش‌های وجود داشته باشد، اما امیدواریم رفته رفته این مسائل حل شود.

وی یادآور شد: درباره بحث آموزشی که مطرح می شود باید بگویم کرونا یک موضوع جدید در جهان بود و بسیاری از کشورهای صاحب فوتبال هم هنوز به روش معین نرسیده‌اند، اما من به عنوان کسی که 9 سال در کمیته صدور مجوز حرفه‌ای فعالیت داشتم باید بگویم بسیاری از تیم ها در بحث‌های آموزشی که می گذاریم شرکت نمی کند. در گذشته که چنین بوده است.

 

انتهای پیام/ تسنیم

 
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک