پنج شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۸/۵/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۱۰:۰۹ - اذان ظهر:۱۲:۴۶:۳۹ - اذان مغرب:۲۰:۰۴:۴۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۲۸۸۴۵
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۳/۰۶ - ساعت ۹:۴۱

‍ جذب ۷۰ میلیارد ریال تسهیلات کشاورزی در اسفراین

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اسفراین از جذب 70 میلیارد ریال تسهیلات در بخش کشاورزی خبر داد.
‍ جذب 70 میلیارد ریال تسهیلات کشاورزی در اسفراین,

به گزارش سپهرآیین،  فائزه تاج آبادی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اسفراین از جذب 70 میلیارد ریال تسهیلات در بخش کشاورزی خبر داد و گفت : در سالی که گذشت منابع اعتباری بانکها بسیار محدود شد و بانکها تعامل خوبی در بخش کشاورزی و دام نداشتند و تعدادی از بانکهایی هم که اعتبار داشتند با درخواست وثیقه های سنگین و ایجاد چالش در قبول وثایق و ضامنین معرفی شده از سوی متقاضیان ، عملا اقدام موثری در پرداخت تسهیلات به فعالین این بخش انجام ندادند.


 تاج آبادی اظهار کرد: علیرغم اعلام اعتبارات قبلی و تشکیل پرونده و صدور مجوزهای متعدد،نه تنها گرهی از مشکل کشاورزان و دامداران باز نشد بلکه باعث سرگردانی و نارضایتی این قشر زحمتکش شد.


وی افزود : در سال 98 در بخش مکانیزاسیون از بین 147 نفر معرفی شده به بانک 72 نفر موفق به اخذ تسهیلات خرید تراکتور و ادوات با سود 15 درصد و بازپرداخت 5 ساله شدند .در بخش مشاغل خانگی نیز علیرغم تشکیل پرونده و معرفی 40 نفر به بانک ، فقط 29 نفر موفق به تامین وثایق و ضامن بانکی و اخذ وام با سود 6 درصد و بازپرداخت 3 ساله شدند.


 تاج آبادی خاطرنشان کرد: مهمترین مشکل متقاضیان تسهیلات بانکی بخش کشاورزی در تسهیلات تبصره 18 بود که علیرغم معرفی 119 نفر جهت استفاده از تسهیلات بانکی ، فقط 5 نفر موفق به اخذ این تسهیلات با سود 7 درصد و 12 درصد و بازپرداخت 5 ساله شدند.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک