پنج شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۸/۵/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۱۰:۰۹ - اذان ظهر:۱۲:۴۶:۳۹ - اذان مغرب:۲۰:۰۴:۴۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۲۸۸۹۴
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۳/۱۰ - ساعت ۹:۱۵
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی:

کم کاری راه و شهرسازی، سهم خراسان شمالی از خسارت سیل را صفر کرد

جواد نظری با اشاره به خسارت 300 میلیارد تومانی سیل به راه های خراسان شمالی در سال 98 گفت: کم کاری اداره راه و شهرسازی در ثبت نکردن، میزان خسارت ها در سامانه سجاد، سبب عدم تخصیص اعتبار خسارت سیل به استان شد.
کم کاری راه و شهرسازی، سهم خراسان شمالی از خسارت سیل را صفر کرد,

جواد نظری، مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار عصراترک با بیان اینکه از ابتدای سال 99 تاکنون بیش از هزار میلیارد تومان خسارت به استان خراسان شمالی وارد شده است، اظهار داشت:  این خسارت ها در حوزه کشاورزی شامل سرمازدگی و بارش تگرگ، جاری شدن روان آب ها و سیلاب های موضعی در بخش هایی از استان، در بخش زیرساختهای تاسیسات و ابنیه فنی راه ها در حوزه آب و فاضلاب نیز خسارت عمده ای به استان وارد شده است.

نظری 992 میلیارد تومان خسارت در بخش کشاورزی، 30 میلیارد تومان خسارت در بخش تاسیسات زیربنایی شامل آب و فاضلاب و راهها و ابنیه فنی طی بهار امسال در استان خراسان شمالی عنوان کرد.

وی ادامه داد: خسارتها جهت تصویب در هیئت دولت، به سازمان مدیریت بحران ارسال شده تا بعد از بررسی و جمع بندی نهایی اعتبار از سمت هیئت دولت برای جبران خسارت ها به استان تعلق بگیرد.

نظری، بیمه بخش کشاورزی را حائز اهمیت خواند و گفت: در سال گذشته 25 استان کشور درگیر سیل بودند که دولت برای جبران خسارت های ناشی از سیلاب تسهیلاتی را به صورت بلاعوض در اختیار کشاورزان قرار داد، که در سال های قبل تنها امهال بخش تسهیلات بوده است.

وی یادآورشد: از هم استانی ها تقاضا می شود بیمه محصولات کشاورزی را باتوجه به حادثه خیزبودن استان جدی بگیرند، زیرا باتوجه به وضعیت و شرایط اقتصادی دولت و کشور پیش بینی این است که اعتبار قابل توجهی در هیئت دولت برای جبران کشاورزی مصوب نشود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی یکی از دلایل عدم تمایل کشاورزان به استفاده بیمه را عملکرد نامطلوب بیمه کشاورزی وابسته به بانک کشاورزی و وزارت جهاد اعلام کرد و گفت: از طرفی پایین بودن سطح آگاهی مردم نسبت به استفاده از مزایایی بیمه باعث شده است که خیلی در نگاه مردم موثر باشد.

نظری خاطرنشان کرد: در سال گذشته 715 میلیاردتومان خسارت به استان خراسان شمالی وارد شد که 95 درصد آن مربوط به بارشهای بهار سال 98 بوده است.

وی با بیان اینکه تسهیلات در دو بخش مسکن و کشاورزی در حال پرداخت است ، گفت: تاکنون مبلغ 625 میلیارد تومان اعتبار جذب شده است که در قالب تسهیلات و اعتبارات تملک دارایی در اختیار دستگاه های مربوطه قرار گرفته که جهت جبران بخشی از خسارت ها هزینه شود.

نظری با بیان اینکه در سیلاب سال 98 مبلغ 300 میلیارد تومان به بخش راه های استان خسارت وارد شد، عنوان کرد: با توجه به کم کاری اداره راه و شهرسازی و راه و ترابری استان و عدم ثبت صحیح در سامانه سجاد زیان زیادی به استان وارد شد و اعتباری در اختیار استان خراسان شمالی قرار نگرفت.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی بیان کرد:  براساس مکاتبات انجام شده توسط استاندار با ریاست جمهور، وزیر کشور، پیگیری های ستاد مدیریت بحران ، امید است که اعتبار لازم جذب شود و بخشی از خسارت های سال گذشته در بخش راه های روستایی و بین شهری جبران شود.

وی با اشاره به اینکه سهم استان خراسان شمالی به خاطر بی توجهی و کم کاری دستگاه های مربوطه  صفر ریال شد،خاطرنشان کرد:  بازسازی راه ها از منابع دیگر آغاز شده این در حالی است که استان از اعتبار قابل قبولی که دولت در نظر گرفته بود بی بهره ماند.

 

انتهای پیام./ رحمانی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک