شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۸/۱۵/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۲۲:۲۷ - اذان ظهر:۱۲:۴۵:۰۵ - اذان مغرب:۱۹:۵۲:۳۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۸۹۱۱
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ساعت ۹:۴۷

وعده پل سازی در پی تجمع جرگلانی ها/ ۱۳ پل در مسیر رودخانه چندیر احداث می شود

قرار گرفتن مسیر تردد بسیاری از روستاهای شهرستان مرزی راز و جرگلان در مسیر رودخانه چندیر، رفت و آمد ساکنان را با مشکل مواجه کرده است که بارها سبب تجمع روستائیان در مقابل فرمانداری و بخشداری این شهرستان شده است.
 وعده پل سازی در پی تجمع جرگلانی ها/ 13 پل در مسیر رودخانه چندیر احداث می شود,

به گزارش عصر اترک، این اعتراضات که چندی پیش نیز ادامه داشت بلاخره به نتیجه رسیده و بخشدار جرگلان از احداث سه پل بزرگ با اعتبارات دولتی و ده پل کوچک عابر پیاده با کمک یک خیر در این بخش خبر داده است.

پولاد نجاهی بخشدار جرگلان در گفتگو با عصر اترک گفت : به دلیل بارش های سیل آسا و  قرار گرفتن رودخانه چندیر در وسط اکثر روستاهای جرگلان که آب فراوان آن مورد انتقاد و اعتراض اهالی بود تصمیم گرفته شد که سه پل بزرگ در مسیر رودخانه چندیر, یکی در بین روستای حصارچه به قره پالچق دیگری در وس روستای گرکز و سومی در بین کرپشلی به کیلوپنجه احداث خواهد شد که پیمانکار پل حصارچه به قره پالچق مشخص شد و دو پل دیگر نیز بعد از انجام مناقصه مشخص خواهد شد و شروع به کار خواهد کرد .

وی افزود : اعتبار پل روستای گرکز یک میلیاد و دویست میلیون تومان و اعتبار پل کیلوپنجه به کرپشلی نیز یک میلیارد و سیصد میلیون تومان خواهد بود و اعتبار پل حصارچه به قره پالچق نیز در حال رایزنی است .

 

بخشدار جرگلان اظهار داشت: جرگلان بجز این پل های بزرگ نیاز به احداث پل های کوچک در بین روستاهای دیگر و کلاته ها نیز دارد که با یک خیر در حال رایزنی هستیم تا ده پل عابر پیاده استاندارد نیز ساخته شود که هر پل نیاز به ۱۵۰ میلیون تومان دارد .

وی گفت: احداث این پل ها نیاز تقریبا ۲۰ روستا با جمعیت ۱۵ هزار نفر که ۸۰ در صد جمعیت ضلع جنوبی رودخانه چندیر جرگلان است را برطرف خواهد کرد .

 

نجاهی اضافه کرد: جرگلان پیش از این تنها یک پل خیر ساز در شهر یکه سعود مرکز بخش جرگلان داشت که در بارندگی سال گذشته توسط خیر شروع و امسال اتمام یافت.

 

گفتنی است بخش جرگلان با جمعیت ۳۰ هزار نفر دارای ۴۶ روستا است که نصف جمعیت ۶۰ هزار نفری شهرستان رازوجرگلان را تشکیل میدهد.

 

خبرنگار : رحیمی

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک