پنج شنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۸/۵/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۲۸۹۳۸
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۳/۱۳ - ساعت ۱۱:۳۹
معاون امور جوانان اداره ورزش و جوانان خراسان شمالی خبر داد:

۶ هزار متقاضی در صف انتظار دریافت وام ازدواج

مصیب اکبرزاده با اشاره به اینکه از ابتدای سال 99 تاکنون تعداد 40 وام ازدواج جوانان در خراسان شمالی پرداخت شده است، گفت: 6 هزار و 180 متقاضی دریافت وام ازدواج در صف انتظار دریافت وام قرار دارند.
 6 هزار متقاضی در صف انتظار دریافت وام ازدواج ,

مصیب اکبرزاده، معاون امور جوانان اداره ورزش و جوانان خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار عصراترک،  مشکلات اقتصادی و نداشتن شغل را یکی از عواملی دانست که تاثیر مستقیم در کاهش ازدواج ها دارد.


وی با بیان اینکه نداشتن توان مالی کافی، انگیزه ازدواج جوانان را پایین می آورد، گفت: این در حالی است که گاها داشتن شغل و استقلال مالی در دختران جایگاه ازدواج را برای آن ها پایین آورده  و آنها را از تشکیل زندگی مشترک دور می کند.


این کارشناس مسئول افزود: در شرایط فعلی با توجه به تورم و گرانی، بالا رفتن قیمت مسکن، تهیه لوازم مورد نیاز آغاز زندگی مشترک و  در مجموع می توان گفت که اقتصاد، مهم ترین عامل کاهش ازدواج ها و بالارفتن سن ازدواج شده است، از طرفی چشم و هم چشمی ها نیز مشکلات و فشار بر جوانان و خانواده ها را چندین برابر کرده است.


اکبرزاده خاطرنشان کرد: پرداخت وام ازدواج در تعدادی از زوجین به دلیل نداشتن ضامن معتبر و کمبود منابع مالی بانک به تاخیر خورده است، به گونه ای که تعدادی از زوج ها از سال 96 تاکنون در صف دریافت وام ازدواج قرار گرفته اند.


وی عنوان کرد: بالابردن مبلغ وام ازدواج برای جوان هایی که شغل مناسبی نداشته باشند قطعا مشکلاتی از جمله عدم توانایی در پرداخت اقساط ماهیانه و ایجاد مشکلات بعدی را به همراه خواهد داشت.

 

این مقام مسئول با اشاره به اینکه از ابتدای سال 98 تا پایان بهمن ماه سال گذشته تعداد 11 هزار و 98 تسهیلات ازدواج پرداخت شد، گفت: از ابتدای سال 99 تاکنون تعداد 40 وام ازدواج جوانان پرداخت شده و 6 هزار و 180 متقاضی دریافت وام ازدواج در صف انتظار دریافت وام قرار دارند.


اکبرزاده اظهار داشت: همچنین براساس بررسی های انجام شده علاوه بر مسائل اقتصادی، مسائل اجتماعی از جمله بالارفتن جرایم همچون اعتیاد، طلاق در زمان کوتاهی از عمر زندگی مشترک، باعث سلب اعتماد جوانان در ازدواج شده است. 


وی تحصیلات زوجین را یکی دیگر از عوامل بالارفتن سن ازدواج قلمداد کرد و گفت: بسیاری از جوانان آماده ازدواج با دریافت مدارک تحصیلی عالی حاضر به ازدواج با افرادی که مدرک تحصیلی پایین تر از خود دارند، نخواهند شد.


اکبرزاده با بیان اینکه معاونت امور جوانان، پیگیر مطالبات جوانان است، خاطرنشان کرد:  ستاد ساماندهی امور جوانان در شهرستان ها فعال است که پیگیر مطالبات باشند، در این حوزه بیش از 20 دستگاه اجرایی باید به جوانان کمک و مشکلاتشان را رفع کنند.
این مقام مسئول بیشترین مطالبات جوانان به معاونت امور جوانان را مشکلات دریافت وام ازدواج و اشتغال زایی خواند.

 

انتهای پیام/ رحمانی 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک