شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۷/۲۴/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۸۹۸۰
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۳/۱۷ - ساعت ۱۱:۳۴

هنوز خبری از دو مفقودی شناور بهبهان نیست

مدیرکل بنادر و دریانوردی خرمشهر، از اعزام یک فروند شناور دیگر برای جستجو و امدادرسانی دو دریانورد مفقودی در آبهای عراق خبر داد.
هنوز خبری از دو مفقودی شناور بهبهان نیست,

نورالله اسعدی در خصوص آخرین وضعیت شناور ایرانی غرق شده در سواحل بندرام‌القصر عراق گفت: عملیات جستجو و نجات برای یافتن دو مفقودی این شناور همچنان ادامه دارد.

وی افزود: در حال حاضر دو شناور ایرانی و عراقی در آب‌های کانال خور عبدالله بندر ام‌القصر عراق در حال جستجو هستند.

مدیرکل بندر خرمشهر تصریح کرد: از روز گذشته به دنبال اعزام هلی‌کوپتر به منطقه برای یافتن دو نفر از دریانوردان مفقود شده شناور بهبهان بودیم؛ اما به دلیل بدی آب و هوا، نه دیروز و نه امروز امکان اعزام هلی‌کوپتر وجود ندارد.

اسعدی یادآور شد: عصر روز گذشته یک فروند شناور جستجو و نجات دیگر به عراق اعزام شد و در حال حاضر، دو فروند شناور ایرانی در حال گشت‌زنی برای یافتن سرنشینان شناور بهبهان هستند.

به گفته وی، چهار تن از سرنشینان شناور بهبهان توانستند نجات پیدا کنند و همچنین پیکر یکی از متوفیان این سانحه همچنان در بندر ام‌القصر عراق است و احتمال بازگرداندن آنها از طریق مرز زمینی بیشتر از مرز آبی است؛ ضمن اینکه مقامات سیاسی و محلی دو کشور، در حال انجام هماهنگی‌های لازم برای انتقال دریانوردان شناور بهبهان هستند.

گفتنی است ساعت ۳ بامداد روز گذشته ۱۶ خرداد، یک فروند شناور ۵۰۰ تنی با نام بهبهان که حامل سرامیک صادراتی ایران به عراق بود، در نزدیکی بندر ام القصر به دلیل وزش شدید باد که سبب ریزش بار این شناور در یک سمت آن شده، دچار سانحه غرق‌شدگی شد.

تا کنون ۴ تن از ۷ سرنشین این شناور نجات یافته و پیکر یکی از دریانوردان نیز از آب گرفته شده است؛ اما دو تن دیگر از سرنشینان آن که یک تن نیز هندی است، هنوز پیدا نشده و شناورهای امدادی در حال جست وجو برای یافتن آنها هستند.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک