چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۸/۱۱/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۱۷:۳۴ - اذان ظهر:۱۲:۴۵:۴۹ - اذان مغرب:۱۹:۵۷:۴۰

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۹۰۳۲
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۳/۲۱ - ساعت ۹:۴۷

وصله زنی شهرداری اسفراین بر چاله خیابان ها

آسفالت و كيفيت مطلوب خيابانها و کوچه ها يكي از شاخصه‌هاي جدي مديريت شهري است، اما اين روزها در شهر اسفراین به هر كجا كه نگاه مي‌كني به جاي سطح صاف و يكدست فقط پستي و بلندي است كه چشم را مي‌آزارد.
وصله زنی شهرداری اسفراین بر چاله خیابان ها,

به گزارش سپهرآیین، يكي از مهمترين ويژگي‌هايي كه يك شهر را از ساير شهرها متمايز مي‌كند و تأثير زيادي بر منظر شهري دارد، آسفالت يكدست و مناسب خيابانها است اما امروزه به هر كوي و برزن اسفراین كه مي‌روي آسفالت‌هاي چهل تكه و وصله شده‌اي را مي‌بيني كه سالهاست در برخی کوچه خیابان ها خود نمايي مي‌كنند.

چاله‌های کوچه و خیابان‌ها از مشکلات شهری است که کمتر دیده می‌شود و عدم جدیت و پیگیری در امر ترمیم این معضل مشکلات عدیده‌ای را برای شهروندان اسفراین به وجود آورده است.

وضعیت چاله‌های کوچه‌ها و خیابان‌های شهر اسفراین جزئی جدانشدنی از این شهر شده اند که این معضل در شأن مردم این دیار نیست.

جدای از لکه‌های ایجاد شده در خیابان‌ هایی که اتومبیل‌ها و راننده‌هایشان به آن خو گرفته‌اند و با هر بار رد شدن از روی لکه‌ها و چاله‌های خیابان، آن را صاف کرده و زحمت شهرداری را کم کرده‌اند، این روز‌ها مشکل پیاده‌روها و چاله چوله‌های کوچه‌ها بیداد می‌کند.

حفاري‌هاي وقت و بي وقت شركت‌هاي خدمات رسان را نیز مي‌توان یکی از عوامل تخريب آسفالت خيابانها و کوچه ها عنوان كرد و یکی از دلایل اصلی افزایش چاله ها در سطح شهر برشمرد.


طی کردن مسیر طولانی برای رهایی از چاله ها

یکی از شهروندان که راننده آژانس نیز می باشد می گوید: بنده در طول روز در سطح شهر همه روزه مجبورم مسیر مقصد مسافر را دور تر کنم تا از کوچه ها و خیابان هایی که پر از چاله است رد نشوم.

وی می گوید: بنده بیش از ۴ سال هست که شغلم رانندگی است که برخی از چاله ها قدمتی چند ساله دارد و حتی یک مرتبه نیز مرمت یا روکش آسفالت ریخته نشده است.

محمدی یکی از کاسبان شهر بیان می کند: وضعیت نامطلوب  برخی کوچه‌ها و خیابان‌های اسفراین پذیرفتنی نیست و از مسئولین خواهشمندیم به این مسیرها سری بزنند.

وی با گلایه از برخی دستگاه های خدمات رسان می گوید: متاسفانه بارها شاهد این بوده ایم که برای خدمات آب رسانی،  فاضلاب و یا گازرسانی کوچه ها را حفاری کرده اند و به حال خود رها کرده اند که این خود باعث ایجاد دست انداز و چاله های زیادی شده است.

گلی یکی دیگر از شهروندان می گوید: کوچه ما از گذشته خاکی و پر از چاله بوده است در سال ۹۸ از هر خانه ۵۵۰ هزار تومان برای آسفالت کوچه پول دریافت کردیم و به شهرداری پرداخت کردیم که همچنان شهرداری اقدام به آسفالت آن نکرده است.

 

خرابی ماشین آلات دلیل تاخیر آسفالت خیابان ها

عاقبتی رئیس شورای شهر اسفراین در گفتگو با سپهرآیین در رابطه با تاخیر در آسفالت برخی از کوچه ها که مردم هزینه آن را واریز کرده اند، اظهار کرد: خرابی و نبود برخی ماشین آلات شهرداری دلیل تاخیر آسفالت کوچه ها بوده است که با تدبیر شورا و شهرداری دو دستگاه جدید از تهران خریداری شده است.

وی گفت: با به کارگیری دو دستگاه جدید، آسفالت خیابان ها و کوچه ها با اولویت خیابان های اصلی آغاز شده است.

عاقبتی در خصوص وجود چاله ها در سطح کوچه ها خاطر نشان کرد: با توجه به کمبود نیرو در شهرداری، اعلام کوچه های چاله دار  از سوی مردم  به شورا، در اسرع وقت پیگیری می شود.

رئیس شورای شهر با گلایه از برخی دستگاه های خدمات رسان نیز گفت: متاسفانه ادارات آب و فاضلاب یا گاز بعد از حفاری و اتمام پروژه مناطق حفاری شده را به ما اعلام نمی کنند.

وی تصریح کرد: بعد از اتمام پروژه های آب رسانی،  گازرسانی یا هر نوع خدمات دیگری که باعث حفاری در سطح کوچه ها می شود خود اداره مربوطه بعد از سفت کاری محل حفاری به شهرداری اعلام کند تا بلافاصله لکه گیری انجام شود.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک