چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۸/۱۱/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۱۷:۳۴ - اذان ظهر:۱۲:۴۵:۴۹ - اذان مغرب:۱۹:۵۷:۴۰

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس سیاسی | کد خبر: ۲۸۲۹۰۶۷
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۳/۲۴ - ساعت ۹:۴۵
یک کارشناس مسائل سیاسی:

از هم پاشیدگی آمریکا، تلنگری برای روشنفکران و غرب زده های داخلی است

غلامعلی پارسا گفت: فروریختن هیمنه آمریکا و از هم پاشیدگی در این کشور در واقع تلنگری برای تحلیل گران و روشنفکران داخلی ایران و غرب زده هایی که قبله آمالشان آمریکا است، باشد
از هم پاشیدگی آمریکا، تلنگری برای روشنفکران و غرب زده های داخلی است,

غلامعلی پارسا، مدرس دانشگاه های خراسان شمالی و کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار عصراترک اظهار داشت: نظام آمریکا با استفاده از ابزارهای رسانه ای و ظاهر سازی که دارند، قدرتشان را به دیگران عرضه کرده اند، در حالی که در بحث کرونا در جهان هژمونی و ابهتی که آمریکا از آن دم می زد، چهره واقعی اش را نمایان کرد.

وی ادامه داد: اتفاقات اخیر و ناتوانی آمریکا در پیگیری مسائل مربوط به بیماری کرونا باید درس عبرتی برای کسانی که طرفدار غرب، آمریکا و عظمت و بزرگی این کشورهستند، قرار گیرد.

پارسا با اشاره به اینکه حمل اسلحه در کشور آمریکا  آزاد است، گفت: همه مردم آمریکا سلاح دارند ، به گونه ای که در هیچ نقطه ای از جهان به اندازه آمریکا مردم صاحب اسلحه نیستند و این باعث شده این کشور همانند یک آتشفشان و انبار باروتی تبدیل شود.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه در قضایای اخیر ابهت پوشالی  آمریکا در هم شکست، افزود: درحالی که آمریکا ایران را تهدید کرده بود، کشور ایران پنج کشتی نفتی را با بار بنزین و در کنار سیم خاردارهای آمریکا خالی کرد و هر چه  ادعا کردند نتوانستند  کوچکترین حرکتی در مقابله با آن انجام دهند.

پارسا بیان داشت: فروریختن هیمنه آمریکا و از هم پاشیدگی در این کشور در واقع تلنگری برای تحلیل گران و روشنفکران داخلی ایران و غرب زده هایی که قبله آمالشان آمریکا است باشد.

این مدرس دانشگاه گفت: آمریکا اگر تاکنون توانسته سرپا بایستد به خاطر ظواهر و تبلیغات فریبنده ای است که منتشر می کند، زیرا در بمباران  پایگاه عین الاسد از سمت سپاه ایران آنها جرات نکردند قدمی بردارند که بعد از جنگ جهانی سابقه نداشته کسی حرکتی برعلیه آمریکا داشته باشد.

پارسا مقاومت ملت و نظام ایران در برابر بدخواهی های آمریکا را از دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران خواند و گفت: باید به این درک برسیم که انقلاب دستاورد های زیادی به همراه داشته است، زیرا در عرصه دیپلماسی و سیاست خارجی، نداشتن استقلال کار را معطل می کند، همچنین در شرایط اقتصادی حال حاضر اگر چشم ما به سمت آنها نبود و به توانایی داخلی تکیه کرده بودند، مشکل حل شده بود.

وی گفت: این در حالی است که در بحث نظامی با اتکا و اعتماد به نیروهای انقلاب داخلی و با انجام فعالیت های جهادی مشکلی در این زمینه وجود ندارد و این به خوبی از امنیت داخلی کشور و مرزهای آن مشهود است.

انتهای پیام/ قاسمی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک