پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۵/۱۲/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۹۲۰۰
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۴/۰۲ - ساعت ۹:۴۷
فرماندار مانه و سملقان

آب شرب و راه روستایی، نیازهای جدی مانه و سملقان است

فرماندار مانه و سملقان با بیان اینکه مدل اختصاص اعتبار سالانه به استان ها باعث ایجاد تبعیض و توزیع نامتوازن بودجه در کشور می شود، گفت: بخشی از روستاهای مانه و سملقان همچنان در دو بخش راه روستایی و آب شرب دچار عقب ماندگی است .
آب شرب و راه روستایی، نیازهای جدی مانه و سملقان است,

به گزارش عصراترک از مانه و سملقان، محمودرضا معموری فرماندار مانه و سملقان در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان با اشاره به مشخص بودن میزان اعتبارات استانی، گفت: اعتباری که امسال در اختیار شهرستان قرار گرفته است، نسبت به سال گذشته پانزده درصد کاهش داشته است.
وی با اشاره به وجود اشکال در نظام بودجه کشور، خاطرنشان کرد: روال اختصاص بودجه به استان ها به اینصورت است که هر سال کمتر از ۳۰ درصد بودجه کل کشور را به استان ها اختصاص می دهند و بقیه اعتبارات را به شکل ملی و اعتبارات سفر مسئولان به پروژه ها اختصاص می دهند که برای جذب این نوع از اعتبارات باید دوندگی کنیم.
فرماندار مانه و سملقان با اشاره به اینکه در جهاد کشاورزی، آب و فاضلاب، آب منطقه ای و بنیاد مسکن اعتبارات مناسبی در حوزه بحران دریافت کردند و اقدامات قابل قبولی انجام دادند، خاطرنشان کرد: از استاتدار محترم قول گرفته ایم که از تعداد ۷۵ ابنیه و پل مورد نیاز شهرستان، ۱۰ عدد باید در سال جاری ساخته شوند.
وی با اشاره به اینکه در گذشته نوعی بدسلیقگی در حوزه راه انجام شده است، خاطرنشان کرد: در اجرای آسفالت راههای روستایی، اینگونه عمل شده که راه را آسفالت کرده اند و قسمت هایی که به رودخانه رسیده اند بدون احداث پل و ابنیه از رودخانه عبور کرده و بقیه راه را آسفالت کرده اند.
این مقام مسئول با اشاره به اعتبارات در حوزه بحران، گفت: بعداز حادثه سیل فروردین ۹٨، شهرستان مانه و سملقان بعد از بجنورد بالاترین میزان اعتبارات بحران را جذب کرده است.
فرماندار مانه و سملقان اظهار کرد: طبق برآورد انجام شده، تعداد ۷۵ دستگاه پل و ابنیه باید در حوزه راه روستایی مانه و سملقان ساخته شود.
معموری با بیان اینکه این نوع از اختصاص اعتبار باعث ایجاد تبعیض و توزیع نامتوازن بودجه در کشور می شود، تصریح کرد: بخشی از روستاهای مانه و سملقان همچنان در دو بخش راه روستایی و آب شرب دچار عقب ماندگی است که امید داریم از محل اعتبارات سفرها، اقداماتی را برای این روستاها انجام بدهیم.
وی با بیان اینکه حجم بارندگی امسال، دست کمی از سال گذشته نداشته است، تصریح کرد: دلیل اینکه بارندگی امسال خسارتی برجای نگذاشته است، لای روبی مسیل های روستایی از محل اعتبارات آب منطقه ای در حوزه بحران بوده است.
معموری با گلایه از اینکه در حوزه راه اعتبارات تخصیص یافته پاسخگوی نیاز شهرستان نبوده است، اظهار کرد: برآورد شهرستان از میزان بودجه مورد نیاز در حوزه راه بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان بوده است که تاکنون اعتبار تخصیص یافته جهت تعمیر راه های شهرستان مبلغی کمتر از یک میلیارد تومان بوده است.
وی با تاکید بر اینکه اعتبارات شهرستان پاسخگوی نیاز پروژه ها نبوده و با تعلل کاری از پیش نخواهد رفت، خطاب به مدیران شهرستان، گفت: مدیران دستگاه جهت دریافت اعتبارات ملی برای پروژه های شهرستان باید با وزارتخانه و مجلس ارتباط بگیرند.
معموری در پایان، گفت: برنامه دولت در این شهرستان، اتمام پروژه های ناتمام است.

انتهای پیام / م ق

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک