شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۸/۱۵/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۲۲:۲۷ - اذان ظهر:۱۲:۴۵:۰۵ - اذان مغرب:۱۹:۵۲:۳۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس دیدنی ها | کد خبر: ۲۸۲۹۲۱۶
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۴/۰۲ - ساعت ۱۳:۱۴
گزارش تصویری؛

برداشت سنتی گندم و جو از مزارع جرگلان

با وجود پیشرفت علم و تکنولوژی در جهان امروز و استفاده از ادوات مختلف در صنعت بخصوص در کشاورزی باز هم در روستاها بخصوص در جرگلان مردمانی هستن که کمر همت می بندند و دست به داس می شوند و گندم و جو درو می کنند.

به گزارش عصراترک، برداشت به صورت سنتی و دستی محصولات زراعی دلایل مختلفی دارد،  کوتاه قد بودن گندم ها و عدم برداشت توسط کمپاین کشاورز را وادار به برداشت سنتی در این هوای گرم می کند.

 همچنین خشکی بیش از حد این محصولات است که خوشه ان از ساقه موقع درو با دروگر می پرد که در این مواقع کشاورز با داس ان را درو می کند دلیل دیگری هم وجود دارد که برخی افرادی که توان مالی ندارند تا هزینه برداشت با دروگر را بدهند با دست ان را جمع می کنند .

 در شهرستان رازوجرگلان محصولات کشاورزی همچون گندم.  جو . کلزا . افتابگردان . .زیره .محصولات حبوبات و هندوانه اجیلی در این شهرستان کشت می شود که در حال حاضر فصل برداشت گندم و جو و کلزا آغاز شده است، که نزدیک به ۳۰ هزار هکتار گندم و جو ابی و دیم و ۲۶۰ هکتار  کلزا کشت می شود که پیش بینی می شود نزدیک به ۴۰ الی ۵۰ هزار تن گندم جو و کلزا برداشت شود .


گفتنی است که ۱۵ درصد محصولات گندم و جو در رازوجرگلان با دست برداشت می شود.

 

 

عکس از صاحب جمال رحیمی/ انتهای پیام 


 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک