پنج شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۸/۱۲/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۱۸:۴۸ - اذان ظهر:۱۲:۴۵:۳۹ - اذان مغرب:۱۹:۵۶:۲۵

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس ورزشی | کد خبر: ۲۸۲۹۲۷۸
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۴/۰۴ - ساعت ۲۲:۱۲

جزئیات نامه جدید فیفا به فوتبال ایران/ تهدیدی که هنوز وجود دارد

فدراسیون بین‌المللی فوتبال در تازه‌ترین نامه‌ای که در مورد اساسنامه فدراسیون ایران به مسئولان آن ارسال کرده، خواستار شفاف‌سازی در مورد دغدغه اصلی خود شده است.
جزئیات نامه جدید فیفا به فوتبال ایران/ تهدیدی که هنوز وجود دارد,

به گزارش خبرنگار مهر، اصلاح اساسنامه فدراسیون فوتبال ایران که به خاطر آن انتخابات اسفندماه سال گذشته لغو شد، هنوز دغدغه بزرگی برای مسئولان این فدراسیون و فیفا به شمار می‌رود و با وجود رفت و برگشت‌هایی که صورت گرفته هنوز فدراسیون بین المللی فوتبال این اساسنامه را تأیید نکرده است.

پس از نامه نگاری‌هایی که در این زمینه صورت گرفت و منجر به برخی تغییرات اساسی از جمله حذف وزیر ورزش و معاونش از مجمع فدراسیون فوتبال شد، فدراسیون بین المللی به این تغییر چراغ سبز نشان داد و آن را گامی در جهت بهبود شرایط عنوان کرد.

با این حال تکلیف اساسنامه فدراسیون فوتبال ایران هنوز به طور دقیق و کامل مشخص نشده است. در همین راستا فیفا نامه جدیدی را برای فدراسیون ایران ارسال کرده و از مسئولان خواسته است تکلیف «استقلال» فدراسیون را مشخص کنند.

با وجود اصلاحاتی که در اساسنامه صورت گرفته اما هنوز ابهام غیردولتی بودن این فدراسیون برای فیفا باقی مانده که در آخرین نامه به آن اشاره شده است. در این نامه فیفا تاکید کرده با وجود اصلاحاتی که صورت گرفته هنوز نشانه‌هایی از عدم استقلال فدراسیون در این اساسنامه وجود دارد که باید برطرف شود.

فیفا از مسئولان فدراسیون فوتبال خواسته است که این ابهام را برطرف کنند تا تهدیدی که از گذشته وجود داشت از سر فدراسیون برداشته شود.

به نظر می‌رسد اگر مسئولان فدراسیون فوتبال استقلال فدراسیون را برای فیفا محرض نکنند بازهم خطر برخورد انضباطی با فوتبال ایران وجود خواهد داشت و اصرار به اینکه این فدراسیون از زیر نظر و دخالت دولت خارج نشود، شرایط را به سمت تعلیق پیش خواهد برد.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک