یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۸/۹/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۱۵:۰۷ - اذان ظهر:۱۲:۴۶:۰۸ - اذان مغرب:۲۰:۰۰:۰۶

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۹۲۹۶
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۴/۰۵ - ساعت ۱۷:۱۳

کمیته امداد در سال ۹۹ دویست هزار شغل برای مددجویان خود ایجاد می کند

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) در حاشیه برنامه کلنگ زنی ساخت یک واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد در روستای عزیزآباد مانه و سملقان، گفت: تسهیلاتی که برای اشتغال زایی مددجویان کمیته امداد در سال جاری وجود دارد، شش هزار و دویست میلیارد تومان است که انتظار می رود دویست هزار شغل توسط کمیته امدادامام خمینی (ره) برای مددجویان ایجاد شود.
کمیته امداد در سال ۹۹ دویست هزار شغل برای مددجویان خود ایجاد می کند,

به گزارش عصراترک از مانه و سملقان، سیدمرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) در دومین روز سفر خود به خراسان شمالی با حضور در شهرستان مانه و سملقان، کلنگ ساخت یک واحد مسکونی را که متعلق به چهار یتیم بود را بر زمین زد تا به طور رسمی عملیات ساخت ۵۰۰ واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد در خراسان شمالی آغاز شود.

 وی با اشاره به بازدید روز گذشته خود از شهرستان  راز و جرگلان و افتتاح نمادین ۶۰۰ واحد مسکونی آماده شده در استان، خاطرنشان کرد: سیل و بارندگی شدید سال گذشته خسارات زیادی را به منازل آن منطقه وارد کرده بود که در بخش زیادی از آن منازل بازسازی صددرصدی انجام شد و در اختیار مددجویان قرار گرفت.
بختیاری با بیان اینکه با اجرای این دوره از پروژه های احداث منازل مددجویان سیل زده، کلیه افراد آسیب دیده از حادثه بارندگی پارسال، صاحب منزل خواهند شد، ادامه داد: منازل احداثی نیز بیش از ۹۵ درصد  پیشرفت دارد که امیدواریم در آینده نزدیک بهره برداری شده و به شکل رسمی در اختیار اهالی  سیل زده قرار بگیرد.
وی با اشاره به افتتاح یک واحد تولیدی در راز وجرگلان، تصریح کرد:  کمیته امداد امام (ره) متعهد شد که در خراسان شمالی ۵۰ اشتغال دیگر از مددجویان کمیته امداد را مساعدت کرده و در مجموع یک و نیم میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه به پروژه های کارآفرینی مددجویان اختصاص یابد.

رئیس کمیته امداد کشور با ابراز خرسندی نسبت به همدلی و هماهنگی جوانان و بقیه افراد تحت پوشش کمیته امداد، اظهار کرد: سقف وام های اشتغال در سطح خراسان شمالی افزایش داده شده است تا در سال ۹۹  برای پنج هزار نفر با ۱۷۰ میلیارد تسهیلات قرض الحسنه، اشتغال ایجاد بشود.

بختیاری گفت: کارآفرین هایی که در خراسان شمالی آمادگی خود را جهت ایجاد اشتغال اعلام نمایند، به ازای اشتغال هر ده مددجو، پانصد میلیون تومان وام قرض الحسنه اعطا خواهیم کرد.
وی با بیان اینکه ایجاد اشتغال توسط کمیته امداد تنوع زیادی دارد، خاطرنشان کرد: رکن اصلی برنامه های کمیته امداد در حوزه اشتغال، نوع خانگی آن است.

بختیاری در پایان با اشاره به همکاری دولت و مجلس در تصویب چهار هزار و نهصد میلیارد تومان به عنوان تسهیلات اشتغال زایی مددجویان کمیته امداد، خاطرنشان کرد: در مجموع تسهیلاتی که برای اشتغال زایی مددجویان در سال جاری وجود دارد، شش هزار و دویست میلیارد تومان است که انتظار می رود دویست هزار شغل توسط کمیته امدادامام خمینی (ره) برای مددجویان ایجاد شود.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) در سفر یک روزه خود به مانه وسملقان، از طرح اشتغال فرآوری چوب در شهر آوای مانه و سملقان نیز بازدید کرد.
گفتنی است در این طرح که با فرآوری چوب درخت پانولیا، اقدام به تولید زغال می، کنند با اعتبار یک میلیارد ریال برای هفت نفر اشتغال زایی شده است.

انتهای پیام / م ق

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک