چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۸/۱۱/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۱۷:۳۴ - اذان ظهر:۱۲:۴۵:۴۹ - اذان مغرب:۱۹:۵۷:۴۰

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۲۹۳۲۹
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۴/۰۸ - ساعت ۸:۲۳
مدیر کل گمرک خراسان شمالی اعلام کرد:

افزایش ۱۶ درصدی صادرات کالا ازخراسان شمالی/واردات ۱۰ میلیون دلار ماشین آلات صنعتی به استان

مدیر کل گمرک خراسان شمالی گفت: در بهار امسال ۹ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار کالا از گمرک استان خارج شد که در مقایسه با بهار سال ۹۸، ۱۶ درصد افزایش داشته است.
افزایش ۱۶ درصدی صادرات کالا ازخراسان شمالی/واردات ۱۰ میلیون دلار ماشین آلات صنعتی به استان,

جواد جعفری، مدیر کل گمرک خراسان شمالی در گفت و گو با خبرنگار عصر اترک با بیان این مطلب همچنین اظهار داشت: وزن کالاهای صادراتی از استان در بهار امسال ۳۷ هزار و ۵۰۰ تن و در بهار سال ۹۸، ۲۹ هزار تن بوده که این‌حجم صادرات طی سه ماهه نخست امسال در مقایسه با سه ماهه نخست سال گذشته ۲۶ درصد افزایش داشته است.

 

جعفری، کود اوره و کریستال ملامین از شرکت پتروشیمی خراسان، محصولات فلزی مجتمع صنعتی آلومینا، ورقه های اسفنجی، محصولات پلاستیکی و محصولات فرآورده های کشاورزی را محصولات صادر شده از استان به بازارهای افغانستان، عراق، گرجستان، آذربایجان و ایتالیا عنوان کرد.

 

وی درباره واردات کالا به استان نیز بیان کرد از گمرک استان، در بهار امسال ۱۳ میلیون دلار کالا به استان وارد شد.

 

مدیر کل گمرک خراسان شمالی خاطر نشان کرد: از این مقدار کالای وارداتی، ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار کالای سرمایه ای شامل ماشین آلات صنعتی و مابقی واردات کالاهای واسطه ای شامل مواد اولیه کارخانجات به استان بوده است.

 

وی ادامه داد: در بهار امسال درآمد گمرک استان از محل واردات و صادرات کالا ۳۸ میلیارد ریال بوده که در مقایسه با بهار سال ۹۸، ۹۰ درصد افزایش درآمد برای گمرک استان محقق شده است.

 

جعفری در بخش دیگری از سخن خود به تقاضای سازمان صمت استان برای راه اندازی گمرک تخصصی فرش در استان اشاره کرد و گفت: هر چند در سال های گذشته صادرات فرش از استان انجام شده، با این وجود، در صورتیکه تقاضای ترخیص و صادرات فرش از گمرک استان وجود داشته باشد، گمرک استان آماده اراءه خدمات گمرکی به متقاضیان است.

 

وی در خاتمه یادآور شد: ارائه خدمات گمرکی به منظور صادرات تخصصی زعفران از استان آماده سازی شده است که در حال حاضر تعدادی تقاضا برای صادرات این محصول از گمرک استان به بازارهای هدف وجود دارد.

انتهای پیام/قهرمانی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک