شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۸/۱۴/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۲۱:۱۴ - اذان ظهر:۱۲:۴۵:۱۷ - اذان مغرب:۱۹:۵۳:۵۲

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس سیاسی | کد خبر: ۲۸۲۹۳۴۰
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۴/۰۸ - ساعت ۱۰:۱۹
علمای اهل سنت خراسان شمالی:

آمریکا بزرگترین ناقض حقوق بشر است

علما و روحانیون اهل سنت خراسان شمالی روز شنبه با صدور بیانیه‌ای، هفته حقوق بشر آمریکایی را فرصتی برای بازگویی جنایت‌های این رژیم تروریست‌پرور، علیه ملت ایران دانستند و تاکید کردند که آمریکا بزرگترین ناقض حقوق بشر در جهان است.
آمریکا بزرگترین ناقض حقوق بشر است,راز و جرگلان، علمای اهل تسنن

به گزارش پایگاه خبری راز و جرگلان علما و روحانیون اهل سنت خراسان شمالی روز شنبه با صدور بیانیه‌ای، هفته حقوق بشر آمریکایی را فرصتی برای بازگویی جنایت‌های این رژیم تروریست‌پرور، علیه ملت ایران دانستند و تاکید کردند که آمریکا بزرگترین ناقض حقوق بشر در جهان است.

در بخشی از این بیانیه آمده است: از ابتدای پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، دشمنان نظام و در  راس آنها آمریکای جنایتکار تلاش کردند تا با استفاده از ترور، سوء قصد، جنگ افروزی، تحریم و هر روش غیرانسانی دیگر به این نظام ضربه وارد کنند. 
این بیانیه تصریح دارد: نقض حقوق بشر و جنایت علیه بشریت، جزو جدایی ناپذیر از ساختار و کارکرد رژیم منحوس آمریکا است و سران استکبار جهانی در حالی دم از حقوق بشر می زنند که خود بزرگترین ناقض حقوق بشر در جهان هستند، به گونه ای که با کشتار مسلمانان بی گناه در کشورهای سوریه، عراق و افغانستان این جنایات ثابت شده است. 

علما و روحانیون اهل سنت استان با بیان اینکه آمریکا با استفاده از هر دسیسه رسانه ای سعی می کند، ناقض بودن حقوق بشری خود را پنهان کند، افزودند: هر وجدان بیدار و آگاهی می داند، استکبار جهانی خود بزرگترین مروج تبعیض‌های دینی و نژادی در جهان است به گونه ای که حادثه اخیر در کشته شدن شهروند سیاه پوست آمریکایی "جورج فلوید " توسط پلیس سفید پوست، این تبعیض را برای همه مردم دنیا ثابت کرد.

در این بیانیه با اشاره به اینکه نظام اسلامی ایران، امروزه تنها کشوری است که دموکراسی به معنای واقعی در آن وجود دارد، آمده است: مردم ایران با وجود مذاهب و قومیت‌های مختلف از حقوق یکسان برخوردارند و این برای ما بسی افتخار و جای خوشحالی دارد.

بیش از ۱۰ درصد از جمعیت ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی را ترکمن های اهل سنت تشکل می دهند که در شهرستان های راز و جرگلان، مانه و سملقان و بجنورد سکونت دارند.

انتهای پیام /

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک