شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۷/۲۴/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۹۳۴۸
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۴/۰۸ - ساعت ۱۲:۵۴
مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه حضرت جوادالائمه(ع):

سپاه ۳۸ پروژه در منطقه شیرین سو عملیاتی کرده است

مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه خراسان شمالی گفت: قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه خراسان شمالی 38 پروژه با 2 میلیارد و 140 میلیون تومان اعتبار در منطقه شیرون سو، مانه و سملقان عملیاتی کرده است.
سپاه 38 پروژه در منطقه شیرین سو عملیاتی کرده است,

به گزارش عصراترک از مانه و سملقان سرهنگ پاسدار محمدرضا شجاع، مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه حضرت جوادالائمه (ع) در جلسه شورای اداری شهرستان مانه و سملقان  اظهار کرد: این 38 پروژه در حوزه های کشاورزی، راه سازی، مدرسه سازی، تکمیل آبرسانی، احداث خانه های عالم و دیگر پروژه های عام المنفعه بوده است.

وی در این نشست که با موضوع محرومیت زدایی برگزار شد، با اشاره به اینکه در هر ۲۴ ساعت سه روستای کشور تخلیه می شود، گفت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری؛ باید برای محرومیت زدایی با کار و مدیریت جهادی و انقلابی به دل روستاها برویم.
وی با بیان اینکه امام روستا باید در کلیه حرکت های انقلاب در روستا پیشرو باشد، تصریح کرد: استقرار امام جماعت در روستا می تواند محور کار و تلاش باشد لذا طلاب باید شهرنشینی را کنار گذاشته، به روستاها برگردند و روستا نشین بشوند.
مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه خراسان شمالی با اشاره به حضور این قرارگاه در منطقه شیرین سو مانه و سملقان که تاکنون در مسیر رفع استضعاف تلاش کرده است، خاطرنشان کرد: باید امروز روستا را به عنوان ریشه و هویت در مسیر انقلاب اسلامی تقویت کنیم.
وی ادامه داد: روستاهای ما علی رغم گذشت چهل سال از انقلاب، هنوز از برخی امکانات محروم هستند و این محرومیت ها باعث مهاجرت روستاییان به حواشی شهرها و بروز آسیب های اجتماعی شده است.
شجاع با بیان اینکه مسئله رفاه و معیشت روستاییان بسیار مهم است، افزود: قرارگاه پیشرفت سعی دارد که با کمک مردم و همراهی دستگاه ها، برای مناطق محروم رفاه ایجاد کرده و راهی برای مشکلات معیشتی مردم پیدا کند.
وی با اشاره به همکاری قابل قبول دستگاههای خراسان شمالی با قرارگاه پیشرفت در راستای محرومیت زدایی، خاطرنشان کرد: روستای محروم کاشور در دهستان شیرین سوی مانه و سملقان، سکونتگاه غیر مجازی بود که حتی کد آبادی نداشته و امکانات رفاهی محروم بود که قرارگاه پیشرفت توانست با محوریت فرمانداری و دستگاههای شهرستان، امکان انتقال روستا به مکان دیگری را فراهم کند که هم اکنون این پروژه در حال اجرا است.
مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه حضرت جوادائمه (ع) با بیان اینکه، قرارگاه پیشرفت تاکنون بالغ بر دو میلیارد تومان پروژه در سطح دهستان های شناسایی شده استان اجرایی کرده است، گفت:  دوازده درصد این مبلغ کمک خیرین، ۶۷ درصد بودجه قرارگاه و بقیه این مبلغ از طریق همکاری دستگاه های استان تامین شده است.
شجاع با تاکید بر اینکه امروز باید مدیریت تحول گرا، جهادی و انقلابی بر کشور حاکم باشد تا قوانین دست و پا گیر و بی مورد اصلاح شود، اظهار کرد:  یکی از این قوانین؛ قرق بیش از حد مراتع است که باعث کاهش تعداد دام ها شده است.
وی با اشاره به نزدیک بودن روستای شورسو به پرتگاه و بروز اتفاقات مختلف  در آنجا، خاطرنشان کرد: قرارگاه پیشرفت توانست با کمک خود مردم، تنها با مبلغ ده میلیون تومان، تمام روستا را فنس کشی کند.
مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه استان با اشاره به فرمان رهبر معظم انقلاب به سپاه جهت کمک و یاری رساندن به دولت، گفت: حدود ۳٨ پروژه اعم از راهسازی، مسجد سازی مدرسه سازی ، اتاق دیجیتال، تکمیل آبرسانی ها و استخر آب توسط قرارگاه پیشرفت و آبادانی در دهستان شیرین سو اجرا شده است.
وی با اشاره به کارگروه های فعال در قرارگاه پیشرفت، ادامه داد: اولویت ما تعلیم، تربیت و آموزش است و توانسته ایم مثلث تعلیم و تربیت را بین منزل، مسجد و مدرسه را ترسیم کنیم.
مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه استان با تاکید بر اینکه سپاه کاری به گرایش و حزب مسئولین ندارد، تصریح کرد: استان خراسان شمالی نیز در تفکر بی طرفی و همکاری بین دستگاهی بی نظیر عمل کرده است.
شجاع در پایان با اشاره به بودجه سپاه برای حوزه آب شرب و کشاورزی، گفت: فرمانده کل سپاه قول داده که به قرارگاه پیشرفت و بسیج سازندگی استان جهت فعالیت در حوزه آب شرب و کشاورزی روستایی بودجه اختصاص دهد.

انتهای پیام / م ق

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک