پنج شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۸/۱۲/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۱۸:۴۸ - اذان ظهر:۱۲:۴۵:۳۹ - اذان مغرب:۱۹:۵۶:۲۵

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۹۴۵۴
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۴/۱۲ - ساعت ۱۰:۵۰
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اسفراین:

۳باغ مادری پسته در اسفراین ایجاد شد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اسفراین از ایجاد ۳ باغ مادری در زمینه تهیه و توزیع انواع پیوندک های تجاری پسته در این شهرستان خبر داد.
۳باغ مادری پسته در اسفراین ایجاد شد,

به گزارش پایگاه‌خبری‌سپهرآیین ، فائزه تاج آبادی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اسفراین در حاشیه بازدید از باغات پسته شهرستان بیان کرد : این باغات مادری در زمینه تهیه و توزیع انواع پیوندک پسته در این شهرستان فعالیت خواهد داشت. 

تاج آبادی در ادامه افزود :پیوندک جهت ایجاد باغ مادری در سه نقطه ازشهرستان اسفراین از استان کرمان شهرستان رفسنجان تامین شد. که در دهستان رویین روستای کسرق، دهستان زرق آباد مزرعه آستان قدس و دهستان صفی آباد باغ آقای غفار ارغیانی  انجام شد. 

وی با بیان اینکه مزایای این کار فراوان است گفت: از جمله مزایا این باغات  که برای اولین بار در سطح شهرستان انجام شد، این است که می توان به عنوان یک باغ مادری جهت تولید پیوندک در آینده و فروش پیوندک باخلوص ژنتیکی ۹۸درصد مورد استفاده قرارگیرد. 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اسفراین اظهار کرد:بیشترین سطح زیر کشت پسته در استان مربوط به شهرستان اسفراین  با ۳۱۵۰‌ هکتار می باشد. باتوجه به اینکه کشت محصولات کم آب طلب در دستور کار مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان است،  کاشت درختان پسته در سطح شهرستان اسفراین درحال توسعه می باشد.
 
تاج آبادی عنوان کرد یکی از مهمترین مشکلات پسته نبودن مرکز تحقیقات درزمینه پسته است، شهر صفی آباد به عنوان قطب پسته خراسان شمالی پتانسیل ایجاد مرکز تحقیقات پسته که در مورد ارقام‌ پربازده، ارقام مقاوم به سرما، و آفات و بیماریها تحقیق و بررسی و کشت آنها در شهرستان ترویج شود، مستعد می باشد.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک