پنج شنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۸/۵/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۹۴۵۹
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۴/۱۳ - ساعت ۸:۱
مدیرکل ثبت احوال استان خراسان شمالی خبر داد:

ثبت ۳ هزار و ۷۲۹ تولد در خراسان شمالی طی سال جاری/ ۷۰ هزار و ۵۹۳ ولادت با نام رضا در استان

علی زاهدی نیا گفت: از ابتدای سال 99 تاکنون سه هزار و 729 ولادت در ادارات ثبت احوال خراسان شمالی به ثبت رسیده که از این تعداد 96 نوزاد به نام مبارک حضرت رضا و ترکیبات آن نامگذاری شده اند.
ثبت ۳ هزار و ۷۲۹ تولد در خراسان شمالی طی سال جاری/ ۷۰ هزار و ۵۹۳ ولادت با نام رضا در استان,

علی زاهدی نیا، مدیرکل ثبت احوال استان خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار عصراترک اظهار داشت: براساس آخرین برآوردهای جمعیتی در استان خراسان شمالی، تعداد 492 هزار و 704 نفر از جمعیت استان را مردان و 487 هزار و 962 نفر را زنان تشکیل می دهند.

وی ادامه داد: طی سه ماهه سال جاری تعداد 3 هزار و 729 واقعه ولادت در استان خراسان شمالی به ثبت رسیده است که 15 نفر از این تعداد با نام مبارک رضا و 81 نفر نیز با ترکیبات آن نامگذاری شده اند.

زاهدی نیا با اشاره به اینکه نام رضا و ترکیبات آن در سال 1398 دارای فراوانی 440 مورد بوده است، گفت: با توجه به اطلاعات پایگاه ثبت احوال از جمعیت فوق 70 هزار و 593 نفر از ابتدای تاسیس ثبت احوال استان به نام مبارک حضرت رضا(ع) و ترکیبات آن در استان نامگذاری شده اند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: پنج نام منتخب پسران در سال 98 به ترتیب امیرعلی، محمد، علی، ابوالفضل و امیرحسین و در سه ماهه سال 99 نیز محمد، امیرعلی، آریا ، حسین و علی به ثبت رسیده است که این امر نشان دهنده علاقه و ارادت مردم استان به خاندان عصمت و طهارت و در واقع بیانگر رفتارهای فرهنگی مردم براساس آموزه های دینی است.

زاهدی نیا افزود: جمعیت کل استان تا پایان سه ماهه سال جاری، 980هزار و 666 است.

 

انتهای پیام/ رحمانی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک