شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۸/۱۴/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۲۱:۱۴ - اذان ظهر:۱۲:۴۵:۱۷ - اذان مغرب:۱۹:۵۳:۵۲

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۹۴۷۲
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۴/۱۴ - ساعت ۱۴:۵۹
مدیر کل بیمه سلامت خراسان شمالی خبر داد:

رفع هم پوشانی ۱۰۰ هزار فقره بیمه اضافه در خراسان شمالی

مدیر کل بیمه سلامت خراسان شمالی گفت: با توجه به اینکه جمعیت خراسان شمالی کمتر از 900 نفر است در حال حاضر 100 هزار فقره بیمه اضافه در استان شناسایی شده که با انجام طرح هم پوشانی بیمه ای، آنها تعیین تکلیف خواهند شد.
رفع هم پوشانی 100 هزار فقره بیمه اضافه در خراسان شمالی,

به گزارش خبرنگار عصر اترک، محسن رعنایی، مدیر کل بیمه سلامت خراسان شمالی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در خراسان شمالی 620 هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند.

رعنایی گفت: از این تعداد، 530 هزار نفر به صورت رایگان تحت پوشش بیمه همگانی سلامت قرار گرفته اند که 445 هزار نفر از آنان ساکنان روستایی، عشایری همچنین ساکن در شهرهای زیر 20 هزار نفر استان هستند.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر 720 بیمار خاص ( 64 بیمار هموفیلی، 39 بیمار تالاسمی، 287 بیمار دیالیزمی، 139 بیمار پیوند کلیه و 191 بیمار ام اس در استان) به صورت رایگان تحت پوشش این بیمه قرار دارند.

وی در ادامه از وجود 100 هزار فقره بیمه اضافه در استان خبر داد و گفت: با توجه به ارزیابی انجام شده از تعداد بیمه شدگان بیمه سلامت، بیمه تامین اجتماعی و بیمه نیروهای مسلح در استان، در حال حاضر در استان خراسان شمالی دارای کمتر از 900 نفر جمعیت هنوز 100 هزار فقره بیمه اضافه در استان وجود دارد.

این مسئول تصریح کرد: طی دو سال گذشته با انجام طرح رفع هم پوشانی بیمه ای در استان 200 هزار فقره بیمه اضافه شناسایی و تعیین تکلیف شد و تا پایان مرداد ماه امسال نیز 100 هزار فقره بیمه اضافه یاد شده، شناسایی و تعیین تکلیف خواهند شد.

وی در خاتمه با اعلام اینکه در استان صدور نسخه نویسی الکترونیکی برای دارندگان بیمه سلامت آغاز شده که تا به کنون 65 هزار نسخه نویسی الکترونیکی در استان انجام شده است، گفت: از نیمه دوم امسال این نسخه نویسی برای تمامی بیمه شدگان بیمه سلامت در استان همگانی خواهد شد.

مدیر کل بیمه سلامت خراسان شمالی گفت: در همین راستا، در حال حاضر 100 مرکز غیر دولتی درمانی استان ( شامل مطب ها، داروخانه ها و آزمایشگاه ها) به نرم افزار نسخه نویسی الکترونیک بیمه سلامت استان متصل شده اند.

انتهای پیام/قهرمانی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک