جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۸/۱۴/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۲۱:۱۴ - اذان ظهر:۱۲:۴۵:۱۷ - اذان مغرب:۱۹:۵۳:۵۲

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۹۶۵۴
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ساعت ۱۰:۵۴

۶۲ متقاضی در شیروان پشت نوبت پذیرش فرزندخوانده

رییس اداره بهزیستی شیروان گفت: ۶۲ متقاضی برای دریافت فرزندخوانده از مراکز نگهداری کودکان در این شهرستان در انتظار هستند.
۶۲ متقاضی در شیروان پشت نوبت پذیرش فرزندخوانده,

به گزارش پایگاه خبری شیروان به نقل از ایرنا علی اکبر آرام اظهار داشت: هفت مورد از این متقاضیان در سه ماهه نخست امسال، تقاضای دریافت فرزندخوانده از این مراکز را داده اند.

وی گفت: نکته مهم در امر فرزندخواندگی، وضعیت اقتصادی خانواده متقاضی است تا آنجا که بتواند مایحتاج خود و کودک را فراهم کند چرا که معتقدیم متقاضیان نباید از جمله افراد فاقد شغل و مسکن و وامانده از تامین مایحتاج خود باشند و  به هیچ عنوان معیار ما پولدار بودن خانواده متقاضی نیست و معتقدیم پول عامل خوشبختی نیست.

آرام درباره موضوع گرفتن حضانت کودکان کار از والدین بدسرپرست نیز اظهار داشت: اگر مقام قضایی تشخیص دهد که کودکی دارای پدر و مادری فاقد صلاحیت و به عبارتی بدسرپرست است می تواند از آنان سلب حضانت کند و بهزیستی هم امکان این را دارد که حضانت این کودکان را به عنوان فرزندخوانده به شخصی دیگر واگذار کند.

رییس اداره بهزیستی شیروان گفت: در سه ماهه نخست امسال، در مراکز شبه خانواده ۶ نفر پذیرش فرزندخواندگی شده، ۱۳ نفر به خانواده خود تحویل شده اند و ۲ نفر نیز به متقاضیان فرزندخواندگی تحویل داده شده اند.

آرام افزود: در بهار امسال، ۴۴ نفر از این کودکان نیز با پرداخت ماهانه یارانه، برای نگهداری به خانواده بستگان درجه اول خود سپرده شده اند و پرونده هشت نفر برای دریافت مستمری در نوبت قرار گرفته است.

شهرستان شیروان ۳ مرکز نگهداری کودکان بدسرپرست و بی‌سرپرست شامل شیرخوارگاه مختلط حضرت فاطمه(س)، مرکز پسرانه امام رضا(ع) و مرکز دخترانه حضرت زینب(س) دارد.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک