پنج شنبه ۳ مهر ۱۳۹۹ - ۹/۲۴/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۰۴:۵۵ - اذان ظهر:۱۱:۳۲:۳۱ - اذان مغرب:۱۷:۵۲:۵۳

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۹۹۴۹
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۵/۰۳ - ساعت ۱۰:۳۴
معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور:

۲۰ درصد از فوتی های کشور مربوط به کرونا است/ موثرترین راه مقابله با ویروس استفاده از ماسک است/ عادی پنداری کرونا موج های بعدی ابتلا را رقم زده است

حریرچی با بیان اینکه سالانه 380 هزار مرگ در کشور به ثبت می رسد، گفت: در حال حاضر 20 درصد از فوتی های کشور مربوط به کرونا است، به طوری که کل بیماری های عفونی پیش از این کمتر از 20 درصد مرگ و میر داشت.
20 درصد از فوتی های کشور مربوط به کرونا است/ موثرترین راه مقابله با ویروس استفاده از ماسک است/ عادی پنداری کرونا موج های بعدی ابتلا را رقم زده است,

به گزارش عصراترک، ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور پیش از ظهر امروز در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در استان خراسان شمالی با اشاره به اینکه واکسن درمان کرونا کشف نشده و داروی موثری وجود ندارد، اظهار داشت: تا زمانی که واکسن کشف نشده است، سیاست ایران و کل دنیا این است که ابتلا مردم را به حداقل برساند و به تاخیر بیندازد.

وی با بیان اینکه کشف و تولید یک واکسن بازه زمانی های مختلفی و طولانی مدت را به خود اختصاص خواهد داد، گفت: با توجه به شدت بیماری کرونا و سرمایه گذاری های عظیم در سراسر دنیا 18 ماه الی دو سال طول برای کشف آن طول خواهد کشید.

حریرچی اضافه کرد: ویروس کرونا یکی از پیچیده ترین ویروس ها و عوامل بیماری زایی است که بشر تجربه کرده، این ویروس نه تنها سلامت بلکه مسائل فرهنگی ،امور اجتماعی و اقتصادی را متحول کرده است.

وی یادآور شد: استان خراسان شمالی در حال حاضر موارد افزایش ابتلا را تجربه می‌کند،  که اگر رعایت نشود روند افزایشی بیشتر نیز خواهد شد.

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور  خاطرنشان کرد: هفته آینده عید قربان را در پیش داریم، با توجه به اینکه در بین برخی از مذاهب قربانی کردن را واجب می دانند، اگر تجمعی در این اعیاد باشد منجر به افزایش موارد ابتلا خواهد شد.

وی ادامه داد: افزایش مسافرت ها، عروسی ها و برگزاری تجمعات مرگ و‌ میری که روزانه در کشور به میانگین ۳۰ نفر رسیده بود در هفته های اخیر به ۲۲۰ نفر افزایش پیدا کرده است که رقم بالایی است.

حریرچی با بیان اینکه سالانه 380 هزار مرگ در کشور به ثبت می رسد، گفت: در حال حاضر 20 درصد از فوتی های کشور مربوط به کرونا است، به طوری که کل بیماری های عفونی قبلا کمتر از 20 درصد مرگ و میر داشت.

وی اضافه کرد: مهم ترین خطری که از لحاظ ابتلا در حال حاضر مردم را تهدید می کند، ترس و واهمه عاقلانه ای بود که از بین رفته است و باعث رقم خوردن موج دوم و سوم بیماری شده است، همچنین به دنبال آن عادی سازی و عادی پنداری ایجاد می شود و مردم رفتارهای قبل را انجام می دهند و ابتلا افزایش پیدا می کند.

حریرچی عنوان داشت: تا کشف واکسن سیاست تمامی کشورهای دنیا این است که باید مناسبت های اجتماعی و رفتارهای اجتماعی را تغییر دهند.

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور خاطرنشان کرد: هدف در مقابله با این ویروس این است که اقتصاد و معیشت مردم را به حداکثر برسد با توجه به اینکه ایران تحت تاثیر تحریم های ناجوانمردانه آمریکا است اما در شرایط فعلی مهم ترین هدف جان و سلامت مردم است که باید اقدامات لازم در این زمینه انجام شود.

وی با اشاره به اینکه حداقل یک سال آینده تا کشف واکسن زمان مانده، گفت: کم هزینه ترین و موثر ترین راه مقابله با ویروس کرونا در شرایط فعلی استفاده 95 درصدی مردم از ماسک در حین خروج از منزل است که حتی بهتر از تعطیلی های فروردین ماه جواب خواهد داد.

حریرچی همچنین با بیان اینکه هیچ داروی گیاهی یا سنتی که موثر بر درمان  کرونا باشد در دسترس نیست، افزود: داروهایی که خارج از شبکه است به هیچ وجه استفاده نکنید و با متخلفین که در شهرستان های مختلف این اقدامات را در جهت توزیع داروهای گیاهی مبنی بر درمان کرونا دارند، برخورد خواهد شد.

وی گفت: علاوه بر این داروهای شیمیایی که خارج از داروخانه توزیع می شود، تقلبی است وهیچ تاثیری ندارد.

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور از مردم تقاضا کرد از هر گونه تجمعی خودداری کنند و گفت: مراقب کودکان و نوجوانان باشند به این دلیل که ثابت شده است که آنها هم در معرض خطر هستند و می توانند ناقل ویروس باشند.

حریرچی عنوان داشت: کمبودی در زمینه اقلام بهداشتی و پزشکی در کشور وجود ندارد، همچنین در ایران خیلی از وسایل بهداشتی و تجهیزات پزشکی به دلیل مازاد اجازه صادرات داده شده است.

وی بیان داشت: اعلام آمارهای تفکیک استانی به صورت روزانه با توجه به نوسانی که دارد و شدید است ،ممکن است خیلی از استان ها تحت تاثیر استان های دیگر قرار بگیرند، روال نیست اعلام شود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه سیاست تجویز واکسن آنفولانزا قطعا استفاده 100 درصدی برای افراد نیست، گفت: امسال قطعا میزان تجویز واکسن آنفولانزا در گروه های آسیب پذیر اضافه خواهد شد، همچنین افرادی که خودشان تمایل داشته باشند واکسن تامین خواهد شد که با قیمت مناسب خریداری و استفاده کنند.

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور در انتها گفت: امید داریم تا پاییز سال جاری واکسن انفولانزا تولید داخل به مرحله نهایی برسد.

 

انتهای پیام./ رحمانی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک