یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۹/۱۹/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۵۹:۱۴ - اذان ظهر:۱۲:۳۴:۳۸ - اذان مغرب:۱۹:۰۲:۱۲

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۳۰۱۰۸
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۵/۱۰ - ساعت ۱۲:۴۵

هشت اکیپ به دام های قربانی و ذبح شده نظارت می کنند /نبود میدان دام در رازوجرگلان

مسئول شبکه دامپزشکی شهرستان رازوجرگلان از نظارت هشت اکیپ و نبود میدان دام در شهرستان رازوجرگلان و نبود کشتارگاه در دو بخش غلامان و جرگلان خبر داد.
هشت اکیپ به دام های قربانی و ذبح شده نظارت می کنند /نبود میدان دام در رازوجرگلان,

انوش فیروزه، مسئول شبکه دامپزشکی شهرستان رازوجرگلان در گفتگو با عصر اترک گفت: با این هشت اکیپ که سه اکیپ از رازوجرگلان و پنج اکیپ از بجنورد حضور می یابند به دام های قربانی در این شهرستان نظارت می کنند اما امکان نظارت به همه دامها و سر زدن به همه خانوارها وجود ندارد چرا که ذبح دام در این منطقه به دلیل فرهنگ خاصی که دارند گسترده است.

وی به نبود کشتارگاه در دو بخش غلامان و جرگلان اشاره و اظهار کرد:  تنها در شهر راز کشتارگاه توسط شهرداری ایجاد شده و نظارت ها روی آن دقیق و به موقع است .

وی افزود : در دو بخش غلامان و جرگلان هم اگر توسط مسئولان بومی از جمله شهرداری کشتارگاه ها ایجاد شود قطعا نظارت بهتری می توان انجام داد.

وی در خصوص میدان دام نیز اظهار کرد : میدان دام در هر سه بخش وجود ندارد ولی نظارت ها در زمان ورود و خروج دام توسط پلیس راه انجام می شود.

فیروزه تصریح کرد: اگر دامی معاینه یا پلاک کوبی نشده باشد یا واکسن های دام را دریافت نکرده باشد از ورود و خروجش جلوگیری می شود.

رییس دامپزشکی شهرستان راز و جرگلان گفت: با وجود نظارت های نیروی انتظامی و پلیس راه، باز هم قاچاق دام  صورت میگیرد و دام های بیمار وارد این شهرستان می شود.

فیروزه افزود: گاهی نیز دامداران مجوز بارنامه را میگیرد مجوز دامپزشکی را نمیگیرند که بعدها دچار مشکل می شوند و یا با ورود دام های بیمار دیگران را دچار ضرر می کنند .

خبرنگار:رحیمی 
انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک