یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۹/۱۹/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۵۹:۱۴ - اذان ظهر:۱۲:۳۴:۳۸ - اذان مغرب:۱۹:۰۲:۱۲

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۳۰۱۱۲
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ - ساعت ۸:۴۲
مدیر کل امور مالیاتی خراسان شمالی خبر داد:

امور مالیاتی استان منتظر دریافت لیست خانه های خالی بجنورد

یوسف یعقوبی نژاد گفت: اداره کل راه و شهرسازی قول داده است که به زودی فهرست خانه های خالی را در اختیار اداره کل امور مالیاتی استان قرار دهد تا قانون مصوب نسبت به آنها اعمال شود.
 امور مالیاتی استان منتظر دریافت لیست خانه های خالی بجنورد,

یوسف یعقوبی نژاد، مدیر کل امور مالیاتی خراسان شمالیدر گفتگو با عصراترک،  اخذ مالیات از خانه های خالی اظهار کرد: قانون اخذ مالیات مستقیم از خانه های خالی در کشور  در سال 94 مصوب و اجرای آن از فروردین ماه سال 95 نیز در دستور کار قرار گرفت.

یعقوبی نژاد گفت: در این باره، قانونگذار اعلام کرده است که واحدهای مسکونی واقع در شهرهای بیش از 100 هزار نفر جمعیت، به استناد سامانه ملی املاک و اسکان کشور که به عنوان واحد خالی شناسایی شوند از سال دوم به بعد مشمول وصول مالیات مستقیم می شوند.

وی افزود: این خانه های شناسایی شده در سال اول مشمول مالیات نمی شوند اما در سال دوم ساخت واحد مشمول نصف مالیات متعلقه، در سال سوم مشمول برابر مالیات متعلقه و از سال چهارم به بعد مشمول یک و نیم برابر مالیات متعلقه خواهند شد.

وی خاطر نشان کرد: طبق تبصره هفت ماده 169 قانون مالیات های مستقیم، قانونگذار مشخص کرده است که وزارت راه و شهرسازی ملکف است تا سامانه ملی املاک و اسکان کشور را راه اندازی و امکان شناسایی برخط مالکان یا ساکنان و یا کاربران واحدهای مسکونی، تجاری، خدماتی، اداری و پیگیری نقل و انتقالات املاک و مستغلات را به صورت رسمی، عادی، وکالتی و غیره در تمامی نقاط کشور را ایجاد کند.

مدیر کل امور مالیاتی خراسان شمالی گفت: ادارات کل امور مالیاتی استان ها نیز شهرها را بلوک بندی می کنند و بر اساس مکان خیابان و نوع کیفیت ساختمان ارزش اجاری واحد را برای اخذ مالیات، ملاک ارزیابی قرار می دهند.

وی اعلام کرد: در خراسان شمالی فقط شهر بجنورد که دارای بیش از 100 هزار نفر جمعیت است مشمول این قانون مالیاتی می شود که هنوز اداره کل راه و شهرسازی استان فهرست خانه های خالی را در اختیار این اداره کل قرار نداده است.

یعقوبی نژاد افزود: اداره کل راه و شهرسازی قول داده است که به زودی فهرست خانه های خالی را در اختیار اداره کل امور مالیاتی استان قرار دهد تا قانون مصوب نسبت به آنها اعمال شود.

 

انتهای پیام/ قهرمانی 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک