چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ - ۹/۲۳/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۰۳:۵۹ - اذان ظهر:۱۱:۳۲:۵۲ - اذان مغرب:۱۷:۵۴:۲۶

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۳۰۱۴۹
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ساعت ۸:۴۲

آمار جان‌‌باختگان کرونا در ایران از مرز ۱۷۰۰۰ نفر گذشت

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه مجموع جانباختگان بیماری کووید ۱۹ به ۱۷ هزار و ۱۹۰نفر رسید، گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۲۰۸ نفر بر اثر کرونا جان باختند.
آمار جان‌‌باختگان کرونا در ایران از مرز ۱۷۰۰۰ نفر گذشت,
دکتر سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: از دیروز تا امروز ١٢ مرداد 1399 و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 2 هزار و 685 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی شد که یک هزار و 423 نفر از آنها بستری شدند؛ مجموع بیماران کووید 19 در کشور به 309 هزار و 437 نفر رسید.

وی افزود: متاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 208 بیمار کووید 19 جان خود را از دست دادند و مجموع جانباختگان این بیماری به ١٧ هزار و 190 نفر رسید البته خوشبختانه تاکنون 268 هزار و 102 نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستانها ترخیص شده‌اند.

وی تصریح کرد:  4089 نفر از بیماران مبتلا به کووید 19 در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

به گفته لاری تاکنون 2 میلیون و 508 هزار و 418 آزمایش تشخیص کووید 19 در کشور انجام شده است؛ استانهای مازندران، لرستان در وضعیت قرمز قرار دارند. همچنین استان قم در وضعیت هشدار قرار دارد.

لاری درباره وضعیت کرونا در استان‌‌های کشور تشریح کرد: استان مازندران در اسفندماه سال گذشته شاهد خیز شدید و قابل ملاحظه‌‌ای در موارد ابتلا و بستری در اغلب شهرستان‌‌ها بوده است و متأسفانه از تیرماه سال جاری با موج جدیدی از شیوع بیماری مواجه شده است؛ به طوری که هم‌‌اکنون 20 شهرستان از این استان در وضعیت قرمز و دو شهرستان در وضعیت هشدار قرار دارند. متأسفانه تعداد موارد بستری و ابتلا در این استان ظرف 6 هفته گذشته به بیش از چهار برابر رسیده است و شیب صعودی وضعیت بستری و ابتلا به بیماری کرونا در این استان نگران‌‌کننده است.

وی افزود: از کلیه هموطنان عزیز کشورمان خواهشمندیم از هرگونه سفر غیرضروری به استان مازندران جداً خودداری کنند.

لاری درباره استان لرستان گفت: در استان لرستان شاهد یک خیز نسبتاً شدید در ماه فروردین بودیم و متأسفانه مجدداً از اوایل خردادماه شاهد افزایش موارد ابتلا بستری در این استان هستیم به طوری که در حال حاضر 7 شهرستان از استان لرستان در وضعیت قرمز و سه شهرستان در وضعیت هشدار قرار دارند. موارد ابتلا و بستری در برخی از شهرستان‌‌های استان لرستان مانند خرم‌‌آباد، الیگودرز، سلسله، دلفان و کوهدشت دارای شیب تندتری است.

وی درباره استان قم تصریح کرد: استان قم خیز بسیار شدیدی در اسفندماه سال گذشته در موارد ابتلا و بستری تجربه کرد؛ متأسفانه از اواخر خردادماه مجدداً نمودار موارد بستری روزانه در این استان شیب صعودی پیدا کرده است و بیم آن می‌‌رود که با عادی‌‌انگاری شرایط و سهل‌‌انگاری در رعایت پروتکل‌‌های بهداشتی زمینه‌‌ای برای خیز مجدد بیماری در این استان فراهم شود.

 

انتهای پیام/ تسنیم 

 
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک