پنج شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۳/۴/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس کرونا | کد خبر: ۲۸۳۰۵۴۵
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ساعت ۱۴:۳۴

عادی پنداری باعث شیوع کرونا می شود/سفرهای غیرضرور به تعویق بیفتد

معاون وزیر بهداشت گفت: هرگونه عادی پنداری و عادی سازی احتمال انتقال کرونا را بالا می برد و به این دلیل توصیه می کنیم خانواده ها سفرهای غیرضرور را به تعویق بیندازند.
عادی پنداری باعث شیوع کرونا می شود/سفرهای غیرضرور به تعویق بیفتد,

ایرج حریرچی معاون وزیر بهداشت در نشست خبری امروز گفت: توقف شیب کرونا بستگی به رفتار اجتماعی و رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم دارد.

وی افزود: بعد از موج دوم کرونا با رعایت پروتکل ها توانستیم میزان مرگ و میر را به ۴۵ درصد و بستری را بر ۴۰ درصد کاهش دهیم. اما میزان ابتلاء از دوران اوج که فروردین بود، بالاتر است.

حریرچی با اشاره به اینکه طی روزهای آینده با فصل سرما مواجه می شویم، اظهار داشت: در فصل سرد بیماری های تنفسی افزایش می یابد و با توجه به اینکه در فضای بسته مردم هستند، ممکن است بیماری کرونا بیشتر منتقل شود و در این صورت مانند کشورهای نیمکره شمالی دچار شیوع می شویم.

معاون وزیر بهداشت در خصوص سفرهای غیرضرور هموطنان تصریح کرد: مردم باید مسافرت های غیرضرور را به تأخیر بیندازند و توصیه این است که جوانان و خانواده ها از سفر پرهیز کنند و سنتی که در گذشته وجود داشت و مردم عاشورا و تاسوعا را به زادگاه خود می رفتند را به حداقل برسانند.

وی ادامه داد: هرگونه عادی پنداری و عادی سازی کرونا احتمال انتقال را بالا می برد و فراموش نکنید عامل انتقال ویروس از چین به ایران، سفری بود که انجام شد و از شهرها به روستاها صورت گرفت.

حریرچی تأکید کرد: در کربلا تا ۱۳ ماه محرم ورود مسافر داخلی و خارجی ممنوع است.

معاون وزیر بهداشت در خصوص ابتلای کودکان به کرونا خاطرنشان کرد: میزان ابتلای کودکان همانند بزرگسالان است و کودکان بالای ۵ سال باید از ماسک استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه سالن های کنکور یکی از امن ترین مکان ها برای حضور دانش آموزان بود، گفت: پروتکل های بهداشتی رعایت شد و همچنین تا امروز مراسم های عزاداری به خوبی برگزار شده و مجدداً تأکید می کنیم دستورالعمل ها، پروتکل های بهداشتی و همچنین فاصله گذاری رعایت شود.

حریرچی در خصوص تولید واکسن نیز گفت: در حال حاضر ۱۸۰ گروه در کشورهای مختلف برای تولید واکسن تلاش می کنند و هزینه زیادی نیز صرف کردند.

معاون وزیر بهداشت اظهار داشت: براساس اعلام سازمان بهداشت جهانی در تولید واکسن نیز باید پروتکل ها را رعایت کنیم و تأثیر واکسن چند ماه است و به این دلیل نمی توان به این بهانه بهداشت را رعایت نکرد.

وی با اشاره به اینکه شیوع بیماری انفوانلزا در نیم کره جنوبی به طرز قابل توجهی کاهش یافته است، خاطرنشان کرد: رعایت بهداشت و فاصله گذاری علت آن بوده و احتمال می دهیم شیوع این بیماری در کشور ما نیز کم باشد و برای گروه های پرخطر واکسن توزیع می شود.

حریرچی گفت: فراگیری کرونا در آینده به رفتار فعلی مردم جامعه بستگی دارد.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر