پنج شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۳/۴/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس کرونا | کد خبر: ۲۸۳۰۶۸۰
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۶/۱۰ - ساعت ۸:۵۷
پزشک متخصص بیماری های چشم دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی خبر داد:

انتقال ویروس کرونا از طریق استفاده از لوازم آرایشی چشمی مشترک

پزشک متخصص بیماری های چشم دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی اعلام کرد: استفاده از لوازم آرایشی چشمی مشترک زمینه انتقال ویروس کرونا را فراهم می آورد.
انتقال ویروس کرونا از طریق استفاده از لوازم آرایشی چشمی مشترک,
به گزارش گروه دریافت خبر عصراترک،  محسن محمدزاده، پزشک متخصص بیماری های چشم دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: هر فرد باید از وسایل آرایشی شخصی خود استفاده کند، زیرا استفاده از وسایل مشترک زمینه ساز انتقال بیماری ها نظیر کرونا است.

محمدزاده به علایم چشمی ناشی از کرونا ویروس اشاره و تاکید کرد: با وجود قرمزی چشم، حساسیت به نور، اشک ریزش، درد و ترشحات به طور حتم به پزشک متخصص مراجعه کنید.

وی اظهار داشت: اگر چشم ها با دست آلوده به ویروس تماس پیدا کند، بهترین عمل شستشوی دست ها و صورت با آب فراوان بوده و این آلودگی با هیچ دارو یا ماده دیگری از بین نمی رود.

وی توضیح داد: این ویروس از طریق هوا به چشم منتقل نمی شود و فقط از طریق تماس دست و سطوح با سر، صورت و چشم می تواند ورود پیدا کند.

محمدزاده در خصوص ضرورت ضدعفونی عینک، عنوان کرد: اگر عینک در مکانی قرار گیرد که دستکاری نشده و فقط توسط خود فرد استفاده می شود، نیاز به ضدعفونی ندارد.
 
انتهای پیام/ رحمانی 
 
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر