پنج شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۳/۴/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس کرونا | کد خبر: ۲۸۳۰۸۱۴
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ساعت ۸:۵۸
رییس اداره امور کار، تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان راز و جرگلان خبر داد:

کرونا، نیروهای تعاونی را تعدیل کرد

سجاد استوان گفت: با شیوع بیماری کرونا وضعیت تولید شرکت های تعاونی فعال و نیمه فعال دچار مشکل شد چون تولیدات آنها بازار خود را از دست دادند و در حال حاضر این شرکت ها در بازپرداخت تسهیلات خود دچار مشکل شده اند.
کرونا، نیروهای تعاونی را تعدیل کرد,

سجاد استوان، رییس اداره امور کار، تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان راز و جرگلان در گفت و گو با خبرنگار عصر اترک اظهار کرد: شهرستان راز و جرگلان 135 شرکت تعاونی دارد که از این شرکت های تعاونی 56 شرکت فعال هستند.

استوان افزود: 90 درصد این شرکت ها در زمینه های دامداری، کشاورزی و مابقی در زمینه های تولید پوشاک، تامین نیاز، آب بران، اسب و نوغان داری و صنایع دستی فعالیت می کنند.

وی گفت: از این شرکت های تعاونی نیمه فعال و غیر فعال شهرستان، سه شرکت تعاونی مرزنشین به علت تامین نشدن ارز سه سال است که غیرفعال شده اند.

وی در ادامه با بیان اینکه در این شهرستان گرایش به سوی راه اندازی شرکت های تعاونی با هدف تولید رضایت بخش است به طوریکه در سال گذشته در این شهرستان هشت شرکت تعاونی ثبت شدند، افزود: با این وجود، آنطور که باید و شاید شرکت های تعاونی این شهرستان فعال نیستند.

استوان یکی از علل وضعیت نیمه فعالی و غیر فعال شدن تعدادی از شرکت های تعاونی این شهرستان را عدم جذب اعتبارات کافی برای این شرکت ها برشمرد و گفت: کل اعتبار تسهیلاتی برای حمایت از این شرکت ها در این شهرستان در سال گذشته 54 میلیارد تومان بود که فقط 30 میلیارد تومان آن اختصاص یافت و مابقی اعتبار به علت اینکه شرکت ها نتوانستند وثایق بانکی تهیه کنند برگشت خورد.

وی خاطر نشان کرد: تمامی اعضای شرکت های تعاونی نیز بیمه نیستند.

وی افزود: با شیوع بیماری کرونا وضعیت تولید شرکت های تعاونی فعال و نیمه فعال دچار مشکل شد چون تولیدات آنها بازار خود را از دست دادند و در حال حاضر این شرکت ها در بازپرداخت تسهیلات خود دچار مشکل شده اند.

رییس اداره امور کار، تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان راز و جرگلان یادآور شد: در حال حاضر در بخش کشاورزی و دامداری قیمت شیر خام پایین است درحالیکه قیمت علوفه بالا رفته است.

وی افزود: تعدادی از نیروهای شرکت های تعاونی پوشاک نیز به علت شیوع بیماری کرونا از کار بیکار شدند.

وی تصریح کرد: به طور کلی مشخص نیست که تعاونی ها به علت بیماری کرونا تا چه اندازه ضرر دیده اند اما به طور قطع زیان مالی بالا است که برخی از شرکت های تعاونی از جمله پوشاک کاملا تعطیل و یا نیمه فعال شدند.

استوان در خاتمه اعلام کرد: درصدد هستیم تا با همکاری دیگر دستگاه های اجرایی نه تنها اعضای تعاونی ها بلکه تمامی جمعیت سرپرست خانوارها را تحت پوشش بیمه عشایری و روستایی قرار دهیم تا آنان در آینده بتوانند از این بیمه استفاده کنند.

 

انتهای پیام/ رحیمی 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر