سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰/۲۷/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۳۴:۳۹ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۳۰ - اذان مغرب:۱۷:۰۷:۰۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۳۱۲۷۱
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ساعت ۱۴:۱۲

تحصیل دانش‌آموزان ایرانی در مدارس سفارتخانه‌ها تخلف است

رئیس مرکز امور بین الملل وزارت آموزش و پرورش گفت: تحصیل دانش‌آموزان ایرانی بدون مجوز از این وزارتخانه در مدارس سفارتخانه‌ها، غیرقانونی و تخلف است.
تحصیل دانش‌آموزان ایرانی در مدارس سفارتخانه‌ها تخلف است,
غلامرضا کریمی؛ رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش  اظهار کرد: مدارس سفارتخانه‌ها در ایران باید مختص کارگزاران آن کشور باشد نه ایرانی‌ها.

وی افزود: در ایران تابعیت دوگانه را قبول نداریم و پاسپورت فردی که ایرانی است، تابعیت ایرانی‌اش برای ما قابل قبول است؛ هر فردی که در مدارس سفارتخانه‌های دیگر کشورها درس بخواند و از مرکز امور بین الملل وزارت آموزش و پرورش تاییدیه نداشته باشد تحصیل او غیرقانونی است و مدرسه سفارتخانه نیز کار خلاف قانون انجام می‌دهد.

کریمی گفت: مدارک تحصیلی ایرانیانی که در مدارس سفارتخانه‌ها درس می‌خوانند مورد تایید ما قرار نمی‌گیرد؛ مگر اینکه مدرسه سفارتخانه قبلا لیست دانش‌آموزان را به آموزش و پرورش اعلام کرده باشد.

رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش متذکر شد: تحصیل ایرانیان در مدارس سفارتخانه‌ها ممنوع است و برای افرادی که به کشورهای دیگر تردد دارند شرایطی را درنظر گرفتیم و باید به مرکز امور بین الملل آموزش و پرورش مراجعه کنند تا مجوز لازم را از شورای عالی‌آموزش و پرورش بگیریم و آنها بتوانند در مدارس سفارتخانه‌ها ثبت‌نام کنند.

وی متذکر شد: هر فرد ایرانی که بدون مجوز در مدارس سفارتخانه‌ها ثبت‌نام شده باشد، تخلف است؛ بررسی دقیق می‌کنیم و با موارد تخلف  برخوردخواهد شد و اقدام سفارتخانه نیز از طریق وزارت امور خارجه پیگیری می‌شود.

انتهای پیام/ تسنیم

 
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک