سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰/۲۷/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۳۴:۳۹ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۳۰ - اذان مغرب:۱۷:۰۷:۰۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس سیاسی | کد خبر: ۲۸۳۱۳۱۹
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ساعت ۲۱:۱۲

سازمان انرژی اتمی: تحریم دانشمندان هسته‌ای خللی به برنامه هسته‌ای ایران وارد نمی‌کند

سازمان انرژی اتمی جمهوری اسلامی ایران در پیامی به مناسبت روز جهانی نابودی تسلیحات هسته‌ای، تأکید کرد که تحریم دانشمندان هسته‌ای ایران از سوی آمریکا هیچ خللی در برنامه هسته‌ای صلح‌آمیز کشورمان ایجاد نخواهد کرد.
سازمان انرژی اتمی: تحریم دانشمندان هسته‌ای خللی به برنامه هسته‌ای ایران وارد نمی‌کند,
سازمان انرژی اتمی کشورمان شنبه شب در پیامی توئیتری خاطرنشان کرد که آمریکا نمی‌تواند با تحریم دانشمندان هسته‌ای هیچ خللی به برنامه هسته‌ای صلح‌آمیز و راهبردی ایران وارد کند.

در ابتدای توئیت سازمان انرژی اتمی تصریح شده است: روز جهانی نابودی سلاح‌های هسته‌ای فرصتی را فراهم می‌کند که ذهنیت مستبدانه جهانی [مشخصاً کشورهای دارای سلاح هسته‌ای] به استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای تغییر کند و تصحیح شود.

سازمان انرژی اتمی در توئیت دیگری افزود: امروز بسیاری از کشورها به استفاده از انرژی هسته‌ای روی آورده‌اند، اما جمهوری اسلامی ایران رویکرد شفاف‌تر و همکاری‌های بیشتری را با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی داشته است که این مسئله حقانیت ملت ایران در استفاده از این انرژی را اثبات می‌کند.

این سازمان در توئیت دیگری خاطرنشان کرده است: با چشم‌اندازی برای استفاده صلح‌آمیز از فناوری‌ هسته‌ای در برنامه‌های سلامت، کشاورزی، غذا، رادیوداروها، ایزوتوپ‌های پایدار و مواردی از این دست، جمهوری اسلامی ایران با انگیزه‌ای مضاعف برای تداوم برنامه هسته‌ای خود تلاش می‌کند و تحریم دانشمندان هسته‌ای هیچ خللی در اصول راهبردی برنامه هسته‌ای ایران ایجاد نخواهد کرد.

در توئیت چهارم سازمان انرژی اتمی تأکید شده است: جمهوری اسلامی ایران هرگز دنبال دستیابی به سلاح هسته‌ای نبوده و از حق ملت ایران برای استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای نخواهد گذشت.

انتهای پیام/تسنیم

 
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک