سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰/۲۷/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۳۴:۳۹ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۳۰ - اذان مغرب:۱۷:۰۷:۰۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۳۱۳۲۶
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ساعت ۹:۴

پذیرش ۱۳ هزار دانشجوی جدیدالورود در دانشگاه تهران

رییس دانشگاه تهران از پذیرش بیش از ۱۳ هزار دانشجوی جدیدالورود در مقاطع مختلف تحصیلی سال جاری در این دانشگاه خبر داد و اظهار کرد: در رشته های دوره کارشناسی پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی نداریم.
پذیرش ۱۳ هزار دانشجوی جدیدالورود در دانشگاه تهران,

دکتر محمود نیلی احمد آبادی در گفت و گو با ایسنا ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: ظرفیت پذیرش دانشجو در سال تحصیلی جدید تغییری نکره است و حدود ۴۰۰۰ دانشجوی دوره کارشناسی، ۱۲۰۰ دانشجوی دکتری و ۸۰۰۰ نفر دانشجو کارشناسی ارشد برای سال ۹۹ در دانشگاه تهران پذیرش می شوند. البته ممکن است تغییرات جزئی در ظرفیت پذیرش برخی رشته های تحصیلی داشته باشیم اما به طور کلی کاهش ظرفیت نداشتیم.

وی در ادامه تاکید کرد: ما در دوره های روزانه برای مقطع کارشناسی پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی نداریم و اگر هم باشد تعداد بسیار محدود و در رشته های کم طرفدار جذب صورت می گیرد. ضمن اینکه در برخی رشته های محدود نیز در صورت وجود تقاضا، برای پردیس بین المللی کیش و ارس دانشجو پذیرش می کنیم.

رییس دانشگاه تهران تاکید کرد: هم اکنون حدود ۱۰۰۰ دانشجوی ارشد و دکتری با تایید اساتید راهنما در دانشگاه حضور می یابند و در خوابگاه ها اسکان داده شده اند. همچنین دانشجویان تهرانی غیر ساکن در خوابگاه نیز در آزمایشگاه های دانشگاه حضور پیدا می کنند، بنابراین می توان گفت دانشجویان ارشد و دکتری در نیمسال جدید در دانشگاه حضور دارند.

وی تاکید کرد: برای آن تعداد از دانشجویانی که دروس عملی داشتند و امکان ارائه آن دروس به صورت مجازی وجود نداشت نیز برنامه ریزی هایی انجام داده ایم تا دانشجویان به صورت نوبت بندی شده در دانشگاه حضور پیدا کنند و دوره های عملی خود را بگذرانند.

نیلی تاکید کرد: تصمیم فعلی ما در خصوص دانشجویان جدیدالوورد این است که تمامی کلاس ها مجازی برگزار شوند؛ اما دانشجویان ارشد و دکتری متناسب با برنامه پژوهشی خود می توانند در دانشگاه حضور پیدا کنند. ضمن اینکه سعی شده آموزش در دانشگاه تهران به صورت تلفیقی باشد به شکلی که امکان حضور تعدادی از دانشجویان فراهم است حضور پیدا کنند.

رییس دانشگاه تهران گفت: برنامه ریزی داریم تا تعداد محدودی از دانشجویان تازه وارد برای سال تحصیلی جدید در دانشگاه حضور پیدا کنند. اما در خصوص اسکان دانشجویان دوره کارشناسی محدودیت بیشتری داریم .

وی در پایان خاطر نشان کرد: در ترم جاری حضور دانشجویان در رستوران های دانشگاه دچار مشکل است و با برنامه ریزی هایی که با همکاری معاونت دانشجویی داشته ایم   پخت و ارائه غذا از طریق رستوران های مکمل انجام شود و دانشجویان غذا را به صورت پکیج دریافت کنند.

انتهای پیام

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک