سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰/۲۷/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۳۴:۳۹ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۳۰ - اذان مغرب:۱۷:۰۷:۰۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۳۱۳۲۹
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ساعت ۹:۱۶

کمک رهبری برای مقابله با کرونا در جای دیگری هزینه شده است

زاهدان - رئیس کمیسیون بهداشت مجلس گفت: تا کنون فقط ۲۷ درصد از کمک یک میلیارد یورویی رهبر معظم انقلاب به بخش بهداشت و درمان برای مقابله با ویروس کرونا تخصیص یافته است.
کمک رهبری برای مقابله با کرونا در جای دیگری هزینه شده است,

حسینعلی شهریاری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: با وجود فشارهای فراوانی که کرونا بر نیروی انسانی وارد کرده است اما دولت از پرداخت هزینه‌های بهداشت و درمان طفره می‌رود.

وی افزود: از یک میلیارد یورو کمک رهبر معظم انقلاب به بخش بهداشت و درمان برای مقابله با ویروس کرونا تنها ۲۷ درصد آن تخصیص یافته و این مبلغ نیز از بودجه بهداشت و درمان کسر شده است.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: یک میلیارد دلار از محل صندوق برداشت شده اما در بخش دیگری هزینه شده است که دولت باید در این خصوص شفاف سازی کند و پاسخگوی مطالبه به حق بهداشت و درمان باشد.

وی گفت: رئیس جمهور باید دستور پرداخت این مبلغ را صادر کند و به اولویت‌های کشور که سلامت مردم است توجه کند.

شهریاری افزود: حدود ده ماه است که مطالبات شاغلان این بخش پرداخت نشده و فشارهای ناشی از کرونا نیز کادر درمان را فرسوده کرده است.

وی با اشاره به اینکه، دولت باید کادر درمان را دریابد و به نیازهای آنها توجه کند، بیان کرد: دولت از استخدام ۲۲ هزار نفر در بخش بهداشت و درمان خبر می‌دهد در حالی که حقوق نیروهای مشغول به خدمت را پرداخت نمی‌کند.

رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متأسفانه در بخش بهداشت اتفاقاتی می‌افتد که قابل توجیه نیست و پاسخ منطقی به آنها داده نمی‌شود که لازم است، دولت با مردم شفاف صحبت کند و پاسخگوی مشکلات ایجاد شده باشد و وظایف خود را نیز به موقع انجام دهد.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک