سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰/۲۷/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۳۴:۳۹ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۳۰ - اذان مغرب:۱۷:۰۷:۰۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۳۱۳۸۷
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ساعت ۱۳:۳۹

دولت از بورس صیانت می‌کند/ بورس در دراز مدت جواب می‌دهد

رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: دولت از بورس حمایت نمی‌کند اما وظیفه دارد از آن صیانت و مراقب کند.
دولت از بورس صیانت می‌کند/ بورس در دراز مدت جواب می‌دهد,

 محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران، گفت: ارز مورد نیاز وزارت بهداشت تأمین شده است و مانند همه دستگاه‌های دیگر با تأخیر همراه بود و از حدود ۱۰ روز قبل که رقم، تخصیص داده شد وزیر بهداشت در تلاش برای تأمین مواد اولیه است و امیدوار هستیم زودتر این داروها و مواد اولیه برسد.

وی عنوان کرد: آقای ترامپ قبل از این هر چه خواست در مورد ملت ما انجام داد از این رو نکته آقای رئیس‌جمهور درست است اما نمی دانم چرا برخی در داخل کشور ناراحت هستند که رئیس جمهور به دنبال نفرین آمریکا است.

رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه دولت ۱۰ سال پیش نفت بالای ۱۰۰ میلیون دلار می‌فروخت اما حالا وضع با آن زمان فرق می‌کند، تاکید کرد: ما در جنگ اقتصادی تمام عیار به سر می بریم. مسأله انتخابات ۱۴۰۰ سر جای خود اما ما نباید آنقدر آدرس غلط بدهیم و تفرقه ایجاد کنیم و مردم را ناامید کنیم.

واعظی بر همکاری و تعامل دولت و مجلس جهت رفع مشکلات مردم تاکید کرد و در عین حال، گفت: وقتی اقلیتی در مجلس از تریبون رسمی مجلس برای بیان حرف‌های تفرقه انگیز استفاده می‌کنند مایه تأسف است. نظر من این است که ساز و کاری تدوین شود که وقتی تریبون مقدسی باعث می‌شود حرف کذبی زده شود مقابل آن ایستاد.

وی همچنین درباره وضعیت بورس، اظهارداشت: بورس سازوکار خود را دارد و همین سازوکار است که بورس را شکل می‌دهد و به همین دلیل همه مسئولان بارها گفتند بورس جایی نیست که هیجانی وارد یا خارج شویم.

رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه بورس در دراز مدت جواب می‌دهد، افزود: کسی که می‌خواهد سریع به سود برسد باید پول خود را در بانک بگذارد؛ برای بورس باید فرهنگ سازی و اطلاع رسانی شود. دولت از بورس حمایت نمی‌کند اما وظیفه دارد از آن صیانت و مراقب کند.

واعظی در خصوص مناظره اخیر بایدن و ترامپ گفت: اصلاً نمی‌توان نام آن را مناظره گذاشت، هیچ کجای دنیا چنین مناظره‌ای نمی‌کنند. حتی در آفریقا هم چنین مذاکره نمی‌کنند.

وی درباره مطرح شدن پیشنهاد استعفای رئیس جمهور توسط اصلاح طلبان، گفت: یک نفر مطلبی نوشته که تیتر آن خبر با متن هم خوانی ندارد او(نویسنده) نمی‌گوید رئیس جمهور استعفا دهد بلکه می گوید، نمی‌گذارند رئیس جمهور کار کند.

رئیس دفتر رئیس جمهور تاکید کرد: رئیس جمهور فردی نیست که فقط در زمان گل و بلبل و وقتی پول و امکانات است رئیس جمهور باشد و وقتی این همه مشکل از کرونا تا تحریم وجود دارد، استعفا دهد.

واعظی با بیان اینکه رئیس جمهور تا روز آخر کار خود به مردم بدهکار است و وظیفه خود می‌داند که خدمت گذار مردم باشد،گفت: ما شرمنده مردم هسیتم و تلاش می‌کنیم از همه ابزارهای خود بهره گرفته تا گشایشی در کار مردم ایجاد کنیم.

 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک