شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲/۵/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۳۱۷۷۲
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ساعت ۸:۴۲

۱۰۰ هزار معلم در حال طی کردن دوره‌های آموزش مجازی هستند

مدیرکل دفتر فناوری ارتباطات و اطلاعات وزارت آموزش‌وپرورش از پوشش کل معلمان ذیل طرح آموزش برای تدریس در فضای ‌مجازی خبر داد و گفت: ۱۰۰ هزار نفر درحال طی کردن این دوره هستند.
۱۰۰ هزار معلم در حال طی کردن دوره‌های آموزش مجازی هستند,

 محمود حبیبی در مصاحبه با برنامه رویداد رادیو گفت‌وگو با اشاره به زیست‌بوم نرم‌افزار «شاد» در سال جدید تحصیلی اظهار کرد: مشکلاتی که در سال تحصیلی گذشته داشتیم را برطرف کرده‌ایم و با پایداری بیشتر خدمات را به مردم منتقل می‌کنیم.

وی افزود: در حوزه فناوری و زیرساخت و سیستم نرم‌افزاری در حال اقدام هستیم و به‌زودی خدمات الکترونیکی را دقیق‌تر و کامل‌تر به مردم انتقال می‌دهیم.

حبیبی در رابطه با موانع پیش روی فناوری اطلاعات در آموزش‌وپرورش اظهار کرد: از نظر سخت‌افزاری و تأمین زیرساخت‌های مورد نیاز کشور شرایطی خاص داریم ولی سعی کردیم با کمترین چالش، بهترین زیرساخت‌ها را ایجاد و تقویت کنیم.

وی ادامه داد: در حوزه نرم‌افزاری با چالش‌های مختلفی روبرو بوده‌ایم و با سیستم‌های نرم‌افزاری متفاوت و عدم یکپارچگی اطلاعات بین سیستم‌ها مواجه شدیم و تلاش داریم یکپارچگی اطلاعات و فرایندها را ایجاد کنیم تا خدمات بهتری را به مردم ارائه دهیم.

حبیبی در پاسخ به یکی از شنونده‌های برنامه ارائه خدمات شاد را رایگان دانست و تأکید کرد: ۲۰ گیگابایت اینترنت رایگان و هدیه برای ارائه آموزش‌ها در این نرم‌افزار مصرف نمی‌شود و این میزان اینترنت صرفاً برای تحقیقات دانش‌آموزی یا محتواهایی است که خارج از برنامه شاد انجام می‌شود که دروس عملی را نیز در بر می‌گیرد.

این مقام مسئول تأکید کرد: پهنای باند شبکه شاد رایگان است که اگر خارج از این شبکه از اینترنت استفاده کنند، به هزینه اینترنت اضافه می‌شود.

حبیبی ادامه داد: نرم‌افزار شاد برای همه دروس و مقاطع تحصیلی مختلف و دروس عملی و غیره کاربرد دارد.

وی افزود: دوره آموزشی الگوی تدریس را به‌عنوان آموزش ضمن خدمت فرهنگیان آغاز کردیم و ۱۰۰ هزار نفر در حال طی کردن این دوره هستند.

حبیبی از پوشش کل جمعیت معلمان ذیل طرح آموزشی نرم‌افزار شاد و الگوی آموزش تدریس در فضای مجازی طی سه هفته آینده خبر داد و گفت: آموزش و اطلاع‌رسانی به‌خوبی انجام خواهد شد و مشکلی پیش رو نخواهیم داشت.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک