شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲/۵/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۳۱۸۲۴
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ساعت ۱۷:۱۲

هیچ "داروی گیاهی" به‌عنوان "داروی درمان" ‌وارد پروتکل درمان کرونا در کشورمان نشده است!

عضو کمیته مشورتی علمی مبارزه با بیماری کرونا با اشاره به احتمال تغییر جایگاه داروی رمدسیویر در پروتکل درمانی کرونا در پی اثبات بی‌‌اثر بودن این دارو گفت: هیچ داروی گیاهی به‌عنوان داروی "درمان" کرونا وارد پروتکل درمانی کشور نشده است!
هیچ "داروی گیاهی" به‌عنوان "داروی درمان" ‌وارد پروتکل درمان کرونا در کشورمان نشده است!,
دکتر مصطفی قانعی در پاسخ به این سؤال که با توجه به نتایج منتشرشده درباره داروی «رمدسیویر» از سوی سازمان جهانی بهداشت، آیا این دارو از پروتکل درمانی ایران حذف خواهد شد، اظهار کرد: ما در پروتکل درمانی کرونا، رمدسیویر را به‌عنوان یک داروی اصلی نیاورده بودیم و به این شکل آورده بودیم که مقالاتی مبنی بر اثرگذاری احتمالی آن وجود دارد و اگر پزشکی صلاح دید، می‌‌تواند آن را تجویز کند اما الآن که بی‌‌تأثیر قلمداد شده است، جایگاه رمدسیویر در پروتکل درمانی تغییر خواهد کرد.

دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در پاسخ به سؤالی مبنی بر تحت پوشش قرار داشتن رمدسیویر تصریح کرد: در صورت پوشش‌دهی بیمه‌‌ای این دارو، بیمه باید خودش تصمیم بگیرد که با توجه به عدم تأثیر این دارو، آن را از پوشش بیمه‌‌ای خارج کند و این بحث، به خود بیمه‌‌ها مرتبط است.

قانعی در پاسخ به این سؤال که آیا ایران تنها به نتایج سازمان جهانی بهداشت برای درمان کووید19 اکتفا می‌‌کند، تصریح کرد: آن‌‌چه در سازمان بهداشت جهانی درباره رمدسیویر انجام شده، با همکاری کشورهای مختلف بوده که بزرگترین سهم را در این مطالعه، ایران داشته است و بیشترین بیمارستان‌‌هایی که در این کار مشارکت کردند، ایرانی بودند همچنین مطالعه فاویپیراویر که بی‌‌تأثیر بودن آن بر درمان کووید19 را نشان داد، متعلق به ایران بوده است.

عضو کمیته مشورتی علمی مبارزه با بیماری‌‌های عفونیدرباره ورود داروهای گیاهی به پروتکل کووید19 برای تسکین علائم کرونا متذکر شد: هیچ داروی گیاهی به‌عنوان داروی "درمان" کرونا وارد پروتکل درمانی کشورمان نشده است اما اجازه داده شد که داروهای گیاهی برای تسکین علائم کرونا مانند سرفه وارد پروتکل شوند تا نیازی نباشد همه از داروی شیمیایی استفاده کنند و داروهای گیاهی نیز برای تسکین علائم می‌‌توانند مورد استفاده قرار بگیرند.

 

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران پویا

 
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک