چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱/۲۴/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس سیاسی | کد خبر: ۲۸۳۱۸۸۱
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ساعت ۱۳:۲۱
نمایندگان خراسان شمالی مطرح کردند:

استیضاح رئیس جمهور تحمیل بار بلاتکیفی بر سایر مشکلات کشور است/ داشتن دولت ضعیف بر بی دولتی اولویت دارد

نمایندگان مجلس در جلسه علنی خود با انتقاد از افزایش قیمت‌های اخیر از جمله گرانی ارز نسبت به عملکرد دولت یازدهم و رئیس جمهور گلایه‌هایی را مطرح کردند و برخی از نمایندگان از استیضاح رئیس جمهور سخن گفتند.
استیضاح رئیس جمهور تحمیل بار بلاتکیفی بر سایر مشکلات کشور است/ داشتن دولت ضعیف بر بی دولتی اولویت دارد,

به گزارش عصر اترک، مطرح کردن استیضاح رئیس جمهور در شرایط فعلی با انتقادهایی از سوی رسانه ها و کارشناسان سیاسی احزاب اصلاح طلب و اصولگرا مواجه شده است.

نمایندگان خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگارعصراترک با بیان اینکه استیضاح در شرایط فعلی به صلاح نیست بر یافتن راهکارهایی برای پاسخگویی رئیس جمهور به عملکردش تاکید کردند.


تحمیل بار بلاتکیفی بر سایر مشکلات کشور

نماینده مردم اسفراین در گفتگو با خبرنگار عصر اترک گفت: استیضاح رئیس جمهور در شرایط فعلی، تحمیل بار بلاتکلیفی بر دوش مردم است.

امان الله حسین پور، نماینده مردم اسفراین اظهارکرد: در شرایط کنونی که بیش از 9 یا 10 ماه از عمر دولت نمانده است مطرح کردن موضوع استیضاح رئیس جمهور به صلاح کشور نیست.

وی افزود: در حال حاضر که زمان زیادی به پایان دولت نمانده و کشور متاثر از تحریم ها و کرونا در شرایط سختی به سر می برد، استیضاح رئیس جمهور به جز تعطیلی کشور ثمره ای نخواهد داشت.

وی تاکید کرد: در این شرایط بهترین راهکار این است که با دعوت از وزرای اقتصادی به مجلس و گفتگو در خصوص مشکلات پیش رو به راهکاری برای برون رفت و بهبود وضعیت برسیم.

وی با بیان اینکه نمایندگانی که بحث استیضاح رئیس جمهور را مطرح می کنند، حتما دلایل خاص خودشان را دارند، گفت: حتی اگر مطرح کردن بحث استیضاح به عنوان اهرمی برای وادار کردن دولت به کار باشد، در شرایط فعلی نتیجه ای به جز درگیر کردن چند ماهه کشور به این موضوع و بدتر شدن اوضاع ندارد.

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: راهکار دیگری که برای برون رفت از وضعیت اقتصادی فعلی می تواند راهگشا باشد، طرح سئوال از رئیس جمهور است که بنده به عنوان یکی از موافقان، این طرح را امضا کرده ام.

وی تصریح کرد: هم اکنون همه اذعان داریم که مسائل در دولت به درستی پیگیری نمی شود و مدیریت ها ضعیف است اما اگر بحث استیضاح که به اعتقاد بنده احتمال انجام آن بسیار ضعیف است هم اتفاق بیافتد شرایط بدتر شده و عملا همین اقدامات کنونی که از سوی دولت انجام می شود نیز به صفر خواهد رسید.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به عمر کوتاه باقیمانده از دولت فعلی در صورت رای آوردن استیضاح، امکان برگزاری انتخابات زود هنگام وجود ندارد و باید دولت به صورت پارلمانی و بوسیله معاون اول اداره شود که قطعا وضعیت بدتر از شرایط فعلی خواهد شد.

وی تصریح کرد: مطرح کردن بحث استیضاح را نه تنها به صلاح کشور و مردم نمی دانم بلکه معتقد هستم تحمیل بار بلاتکلیفی و سختی های بیشتر بر مردم است.

 

استیضاح راهگشا نیست

علی آذری، نماینده مردم فاروج نیز در گفتگو با خبرنگار ما گفت: استیضاح به معنای آشکارکردن امور است اما هم اکنون مشهود است که رییس‌جمهور در اجرای وظایف قوه مجریه کم کاری می‌کند و مردم تحت فشار و نگران هستند.

 آذری با بیان اینکه برای بهبود امور، نمایندگان باید از روش‌های عام نظارت استفاده کنند، تاکید کرد: طبق اصل‌131 قانون اساسی، اگر رییس‌جمهوری نباشد، معاون اول جایگزین می‌شود اما این تفکر زنجیروار ادامه خواهد داشت؛ پس فایده ندارد و ما باید در پی راه‌حل باشیم.

آذری تاکید کرد: بعید می‌دانم که استیضاح طی چند‌ماه باقی مانده از عمر دولت بتواند برای ما راهگشا باشد.

آذری گفت: مجلس طبق منویات بزرگان نظام، در پی تعامل با دولت است؛ اما ما مانده‌ایم که اگر دولت نخواهد همکاری کند، ما باید چه کنیم.


استیضاح بخاطر گره زدن امور مملکت به انتخابات آمریکا است

علی جدی، نماینده مردم شیروان در مجلس در گفتگو با خبرنگار عصراترک در رابطه با درخواست استیضاح رئیس جمهور در مجلس شورای اسلامی گفت: بحث استیضاح در مجلس  به این دلیل کلید خورده که رییس جمهور پیگیری تمامی امور مملکت را به انتخابات آمریکا گره زده است.

وی ادامه داد: استیضاح به این دلیل مدنظر قرار گرفت که دولت حواسش باشد که نباید مملکت را به انتخابات آمریکا وابسته بداند، بلکه رئیس جمهور براساس ظرفیت ها و توانمندی های داخلی  باید بتواند مشکلات را حل کند.

نماینده مردم شیروان در مجلس خاطرنشان کرد: اینکه یک کشور را معطل انتخابات کشور دیگری همچون آمریکا بگذاریم در واقع با منافع ملی کشور منافات دارد.
 

داشتن دولت ضعیف بر بی دولتی اولویت دارد

محمدوحیدی، نماینده مردم بجنورد، گرمه جاجرم، مانه و سملقان، راز و جرگلان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه موضوع اصلی که به دنبال استیضاح اتفاق خواهد افتاد، نبود دولت در کشور است، اظهار داشت: مخالف استیضاح رئیس جمهور هستم چراکه بحث رضایت از دولت نیست بلکه نتیجه استیضاح نبود دولت در کشور است.

وی ادامه داد: استیضاح منجر به اتفاقی می شود، به نام خلا کشور از دولت و ما می خواهیم که در این شرایط دولت پابرجا باشد و باوجود ضعف هایی که دارد، پاسخگو باشد.

وحیدی با بیان اینکه حذف رئیس جمهور به معنای چند ماه نداشتن دولت است، اضافه کرد: سئوالی که اینجا مطرح می شود این است که آیا دولت ضعیف داشتن بهتر است یا نداشتن دولت؟

نماینده  مردم پنج شهرستان خراسان شمالی در مجلس افزود: قطعا دولت ضعیف داشتن در این شرایط نسبت به نداشتن دولت اولویت دارد، ضمن اینکه اگر دولت در مجلس استیضاح شود عملا کشور بدون دولت خواهد شد و تا انتخابات بعدی کشور باید با شرایط خاص اداره شود.

وی یادآور شد: باید مجلس فضا را برای پاسخگویی وزرا اقتصادی آماده کند چراکه ضعف عمده دولت در حوزه اقتصاد و مدیریت ساختارهاست .


انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک