جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۳/۴/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس کرونا | کد خبر: ۲۸۳۱۸۹۱
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ساعت ۱۵:۰

وزیر بهداشت: ‌نگرانم به سیاه چاله‌ کرونا بیفتیم

وزیر بهداشت با بیان اینکه کرونا از پیچیده‌ترین موجوداتی است که دیده‌ام، گفت: خودمان را برای یک نزاع و درگیری سنگین با این ویروس آماده کردیم و اینکه از روز نخست کرونا را دست کم نگرفتیم باعث شد گام‌های بلندی برداریم.
وزیر بهداشت: ‌نگرانم به سیاه چاله‌ کرونا بیفتیم ,
سعید نمکی پیش از ظهر امروز در  ‌جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا در استان آذربایجان غربی اظهار داشت: ‌یکی از اضطراب‌های من این است که خدایی ناکرده به سیاه چاله‌ای بیفتیم که خروج از آن بسیار دشوار است. ‌هر شب گزارش‌ها در خصوص وضعیت کرونا را می‌خوانم استرس می‌گیرم که نکند در سیاه‌چاله‌ای بیفتیم که نتوانیم از آن خارج شویم.

وی با بیان اینکه در اوایل بهمن ماه یعنی زمان آشنایی با ویروس کرونا می‌دانستم که این ترکیب نامیمون یکی از پیچیده‌ترین موجودات است، افزود: ‌این موجود با تمام موجوداتی که تا به امروز مطالعه کردم متفاوت است.

وزیر بهداشت با بیان اینکه خودمان را برای یک نزاع و درگیری سنگین با این ویروس آماده کردیم و اینکه از روز نخست کرونا را دست کم نگرفتیم باعث شد گام‌های بلندی برداریم، گفت: همواره خودم را کوچکترین سرباز در خدمت کشورم می دانم و در 8 ماه گذشته حتی یک شب هم به مدت یک ساعت به طور پیوسته نخوابیده‌ام.

نمکی با اشاره به اینکه آذربایجان غربی نمره مطلوبی در مدیریت این بیماری نسبت به سایر استان ها دارد گفت: هدف از حضور در استان عرض خداقوت به کادر درمان و دلنگرانی ها نسبت به شیوع بیشتر این بیماری در آذربایجان غربی است.

وزیر بهداشت با اشاره به کمبود دارو گفت: ناجوانمردانگی‌های آمریکا رو ملت ایران تحمل می‌کنند که از لحاظ دارو دچار مشکل هستیم. تنها کشور هستیم که با بی‌پولی خنجر از پشت دشمن رو تحمل کردیم.

وی با انتقاد از اینکه کوتاهی بسیاری در راستای کنترل این اپیدمی صورت می گیرد، گفت: برخی افراد نباید اقدامات وزارت بهداشت را با کوتاهی خود مورد سوال قرار داده و خون شهدای سلامت را پایمال کنند.

نمکی با اشاره به اینکه در روزهای ابتدایی گزارش بیماری کرونا، ظرفیت تشخیصی در کشور حدود یک‌هزار و 200 آزمایش در روز بود افزود: این ظرفیت هم اکنون روزانه به بیش از 25 هزار آزمایش رسیده است.

وزیر بهداشت با بیان اینکه برای این میزان تست روزانه، 65 میلیارد ریال هزینه می‌شود،تصریح کرد: میزان تست‌های روزانه کرونا در کشور به 40 هزار مورد می رسد که برای این تعداد 100 میلیارد ریال اعتبار هزینه خواهد شد.

وی از راه اندازی سامانه سیب خبر داد و اظهار داشت: در این مرحله تمام موارد مثبت ثبت شده و بررسی مکرر انجام می‌شود تا این بیماری زمین‌گیر شود.

وزیر بهداشت ادامه داد: در مرحله نخست 80 میلیون نفر ایرانی توسط 320 هزار گروه فعال در سامانه سیب ارزیابی شدند.

وی در ادامه نیز گفت: باید کارگران فصلی و ساماندهی عبور و مرور کامیون‌های صادراتی توسط مسوولان استانی در این شرایط کرونایی مورد توجه ویژه قرار گیرد.
نمکی بیان کرد: تست‌های تشخیصی نیم ساعته نیز که در حال خریداری است به آذربایجان غربی نیز ارسال می‌شود تا مورد مصرف قرار گیرد.

انتهای پیام/تسنیم

 
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک