چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱/۲۴/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس کرونا | کد خبر: ۲۸۳۱۹۱۶
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ساعت ۸:۵۷
مدیر گروه سلامت جمعیت و خانواده و مدارس معاونت بهداشتی:

مادران مبتلا به کرونا در معرض خطر زایمان زودرس و سزارین قرار دارند

مدیر گروه سلامت جمعیت و خانواده و مدارس معاونت بهداشتی خراسان شمالی گفت: مادران مبتلا به کرونا خصوصا گروهی که دچار پنومونی می شوند در معرض خطر زایمان زودرس و سزارین، بیشتر قرار می گیرند.
مادران مبتلا به کرونا در معرض خطر زایمان زودرس و سزارین قرار دارند,

به گزارش گروه دریافت خبر عصراترک، مریم پورآدینه درخصوص سلامت باروری زنان در دوران همه گیری کووید 19 اظهار کرد: هنوز مدت زیادی از شناخت این ویروس نگذشته و شواهد علمی در رابطه با تاثیر آن بر سلامت باروری بسیار محدود است.

وی با بیان اینکه بیماری کووید -19 خطر عوارض بارداری را بیشتر می کند، افزود: مادران مبتلا شده خصوصا گروهی که دچار پنومونی می شوند در معرض خطر زایمان زودرس (قبل از 37 بارداری) و سزارین، بیشتر قرار می گیرند بنابراین زنان باردار از اقدامات احتیاطی برای محافظت از خود در برابر کووید-19 استفاده کنند و علائم احتمالی از جمله لرز، تب، سرفه یا مشکل در تنفس را به ارائه دهنده خدمات درمانی گزارش دهند.

پورآدینه خاطرنشان کرد: اگرچه باید تعداد دفعات رفت و آمد برای زنان باردار کاهش یابد، اما برای داشتن بارداری سالم و کم خطر باید حداقل مراقبت های دوره ای انجام شود.

وی در ادامه عنوان کرد: زمان این مراقبت ها در مادران بارداری که ریسک کم داشته و عوامل خطری آن ها را تهدید نمی کند به این شرح است که در مناطق قرمز 4 نوبت، به ترتیب در هفته های 6-10 و 30-28 و 34 – 31 و 37، در مناطق سفید 5 نوبت، به ترتیب در هفته های 6 -10 و 20 – 16 و 30 – 28 و 34 – 31 و 37.

پورآدینه تاکید کرد: برای مادرانی که شرایط خطرسازی برای آن ها وجود دارد مانند افراد مبتلا به بیماری های مزمن تحت درمان، افرادی که سابقه عوارض بارداری و زایمان در بارداری قبلی را داشتند، مصرف کنندگان مواد مخدر و ...، انجام مراقبت های دوره ای در مراکز درمانی بر اساس دستورالعمل های سلامت مادران با حفظ شرایط فاصله فیزیکی، ضوابط بهداشتی، حضور بر اساس نوبت دهی و عدم باقی ماندن در مراکز با حجم بالای مراجعین، الزامی است.

وی با اشاره به اینکه صرف بارداری نیاز به بررسی از نظر کووید نیست، گفت: زنان باردار در صورتی نیاز به انجام تست دارند که بنابر تشخیص پزشک، علائم بالینی مرتبط با کووید داشته و یا در تماس نزدیک با فرد مبتلا بوده باشند.

پورآدینه بیان داشت: ابتلا به کووید-19 به خودی خود دلیل سزارین در بارداری نیست؛ سزارین تنها در صورت تایید پزشک مختصص انجام می شود.

وی اظهار داشت: زایمان طبیعی و سزارین در افراد مبتلای بدون علامت با شرایط خاص مامایی و پزشکی کاندید برای ختم بارداری، بدلیل ابتلای بدون علامت به تعویق نمی افتد ولی حتما بایستی در بیمارستانی با امکانات مناسب انجام شود.

 

انتهای پیام/ رحمانی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک